بازداشت يك گروپ شش نفره اختطاف گر در شهر هرات

مقامات امنيتي در ولايت هرات مي گويند اين باند شش نفره متهم به شش فقره سرقت و آدم ربايي در ساحات مختلف اين ولايت مي باشند.

مل پاسوال محمد جمعه عديل قوماندان امنيه ولايت هرات در يك كنفرانس مطبوعاتي گفت اين باند آدم رباء در قريه علي اباد ولسوالي آدرسكن زماني كه مي خواستند يك كارمند يك شركت ساختماني را اختطاف كنند شناسايي و بازداشت شدند.

وي مي گويد در جريان زده خوردي كه با اختطاف گران و يك تن از باشنده گان محل در اثناي آدم ربايي صورت گرفت يك تن از اهالي محل زخمي شد.

وي افزود سر دسته اين بانده آدم ربا محمد انور مي باشد كه متهم اصلي اختطاف و آدم ربايي در ولايت هرات مي باشد.

بنا به اظهارات قوماندان امنيه ولايت هرات طي يك سال گذشته بيش از 1600 واقعه جنايي در هرات رخ داده است كه بيش از 700 تن به اتهام جرايم دستگير و دوسيه هاي آنها به مراجع عدلي قضايي سپرده شده است.

با اين حال از سه هفته بدين سو نماينده گان مردم هرات در پارلمان به دليل آنچه آنها نبود امنيت ازدياد آدم ربايي و ترور در هرات عنوان مي كنند دست به اعتصاب كاري زدند و مدعي هستند تا زمانيكه به خواست آنها در اين زمينه توجه اي صورت نگيرد دست از اعتصاب كاري نخواهند كشيد.

احمد بهزاد نماينده هرات در پارلمان مي گويد تا زمانيكه به جهت بهبود وضعيت امنيتي تغيرات گسترده در سطح ادارات دولتي هرات رونما نگردد و جلو آدم ربايي و ترور را مقامات نگيرند آنها دست از اعتصاب كاري نخواهند كشيد.

بنا به اظهارات وي بر اساس گزارشاتي كه به آنها رسيده است يك تعداد از مقامات محلي هرات در نام امني و اختطاف در ولايت هرات دست دارند.

با اين حال اخيرا امرين هشت حوزه امنيتي شهر هرات و مسوولين امنيتي شهرك هاي تورغندي و اسلام قلعه از كارشان بركنار و افراد ديگري به جاي آنها گماشته شده است.

محمد صالح سلجوقي نماينده مردم هرات در پارلمان مي گويد تاكنون دولت به خواست آنها توجه اي نشان نداده است و آنها همچنان به اعتصاب كاري خود ادامه خواهند داد.

حدود بيست روز قبل به دليل آنچه ازدياد نا امني و آدم ربايي در شهر هرات عنوان گرديد در يك اعتصاب عمومي تمام دوكان هاي شهر هرات براي دو روز مسدود گرديد و اعضاي شوراي ولايتي – اتحاديه اصناف و پيشه وران – نماينده گان احزاب سياسي و مدني و نماينده گان مردم هرات در پارلمان دست به اعتصاب كاري زده بودند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *