یک طفل ۴ ساله از چنگ آدم ربایان در شهر هرات آزاد شد

مقامات محلی در ولایت هرات می گویند یک طفل ۴ ساله که ۲۳ سه روز قبل از

 منطقه مناره های شهر هرات ربوده شده بود پس از درگیری دوساعته از نزد اختطاف گران آزاد شد.

محمد جمعه عدیل قوماندان امنیه ولایت هرات که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می گفت اظهار داشت که اختطاف گران قصد داشتند که این طفل چهار ساله را از از شهر هرات به یک منطقه نا معلومی انتقال دهند که از سوی نیروهای امنیتی شناسایی گردیند.  

وی افزود: در جریان درگیری از سوی نیروهای پولیس کوشش صورت گرفت تا به طفل اختطاف شده آسیبی صورت نگیرد.

بنا به اظهارات وی اختطاف گران موفق شدند که صحنه زده خورد فرار کند و یک عراده موتر سایکل آنها به دست پولیس افتاد.

وی علاوه کرد در جریان این درگیری دوساعته  به نیروهای پولیس هیچ آسیبی نرسیده است.

حفیظ الله پدر طفل اختطاف شده می گوید ۲۳ روز قبل پسرش زمانی که در حال بازی در مقابل خانه یشان بود توسط اختطاف گران ربوده شده بود.

وی  می گوید پس از گذشته چهار روز اختطاف گران به آنها تماس گرفته و در بدل رهایی فرزندش تقاضای ۴۰۰۰۰ هزار دالر امریکایی را نموده بوند.

وی افزود چهار روز قبل نیز بار دیگر افراد اختطاف گر با انها در تماس شده و  تقاضایی ۲۰ هزار دالر امریکایی در بدل رهایی فرزندش شده بودند.

وی با اظهار قدر دانی از نیروهای پولیس در ولایت هرات می گوید دولت باید تلاش بیشتری به خرج دهد تا بانده ای اختطاف گر را از شهر هرات برچیند.

در عین حال محمد جمعه عدیل قوماندان امنیه ولایت هرات می گوید تلاش ها برای رهایی یک تبعه نیپالی که ۱۵ روز قبل در ولسوالی گذره هرات اختطاف شده بودند جریان دارد.

بنا به اظهارات مقامات امنیتی هرات طی سال جاری ۲۴ تن به اتهام اختطاف از سوی ارگان های امنیتی بازداشت شدند و به ارگان های قضایی جهت تحقیقات سپرده شده اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *