يك سرباز در ولايت هرات محكوم به اعدام شد

متهم به قتل
متهم به قتل

يك سرباز پوسته امنيتي قريه جبريل ولسوالي انجيل ولايت هرات كه چندي قبل همسر و پسرش را توسط تفنگ به قتل رسانده بود در محكمه ابتدايي نظامي در شهر هرات محكوم به اعدام شد.

 

بريد جنرال جان محمد اسلمي رئيس محكمه نظامي ولايت مي گويد بر اساس شواهد به دست آمده و اعترافات خود احمد نام وي زريه  يك ميل سلاح كلاشنيكوف همسرش زهراه و حسين پسرش را پس از اينكه با آنها جنجال لفظي مي كند با ضرب گلوله به قتل رسانده است.  

وي مي گويد قبلا نيز احمد نام به قتل همسر و پسرش اعتراف كرده بود و جريان محكمه علني نيز شخص قاتل به جرم خود اعتراف كرد و مدعي شد كه در اثناي انجام  قتل حالت عادي نداشته است.

بنا به اظهارات وي احمد نام كه رتبه ساتمن دارد سرباز پوسته امنيتي در قريه جبريل ولسوالي انجيل ولايت هرات بود كه دو ماه قبل همسر و پسرش را به قتل رسانده بود.

در جريان محكمه ابتدايي علني احمد نام مي گويد كه همسرش را به اين دليل به قتل رسانده بود كه بدون در جريان گذاشتن وي از خانه بيرون شده بود.

وي مي گويد زماني كه پسرش مانع اين قتل مادرش شد وي را نيز به قتل رساند و از منطقه فرار كرده بود.

محمد جمعه 22 ساله فرزند احمد مي گويد پيش از اين نيز چندين بار مادرش از سوي پدرش كه معتاد به مواد مخدر مي باشد به شدت لت كوب شده بود.

وي از قضات محكمه خواهان اعدام پدرش به دليل قتل مادر و برادرش گرديد.

اين محكمه ابتدايي علني ا اشتراك مسوولين قومانداني امنيه ولايت هرات و خبرنگاران در قومانداني امنيه برگزار گرديد.

بريدجنرال جان محمد اسلمي رئيس محكمه نظامي ولايت مي گويد احمد نام به نسبت ارتكاب قتل همسر و پسرش مطابق ماده 396 قانون جزا از سوي هئيت قضايي مجرم شناخته شد و محكوم به اعدام گرديد.

 وي افزود در صورتيكه شخص مجرم و وكيل مدافع آن به حكم قضات محكمه ابتدايي قناعت نداشته باشند مي توانند در دو محكمه ديگر دلايل و اسناد خود را در اين زمينه مطرح كنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *