افزایش پنجاه درصدی تولیدات عسل طبیعی طی سال روان درهرات
افزایش پنجاه درصدی تولیدات عسل طبیعی طی سال روان درهرات

تولیدات عسل خالص طی سال روان در هرات پنجاه درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ‏مسوولان ریاست زراعت و مالداری می‌گویند تاکنون 150 تن عسل خالص از فارم‌های زنبورداری ‏در هرات به‌دست آمده است که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش پنجاه‌درصدی را نشان می‌دهد. از جانبی هم شماری از زنبورداران هرات می‌گویند: «نیاز است توجه ‏بیشتری به صنعت زنبورداری در این ولایت صورت گیرد تا زمینه صادرات این محصول مهیا شود.»

افزایش پنجاه درصدی تولیدات عسل طبیعی در هرات

تولیدات عسل خالص طی سال روان در هرات پنجاه درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ‏مسوولان ریاست زراعت و مالداری می‌گویند تاکنون ۱۵۰ تن عسل خالص از فارم‌های زنبورداری ‏در هرات به‌دست آمده است که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش پنجاه‌درصدی را نشان می‌دهد. از جانبی هم شماری از زنبورداران هرات می‌گویند: «نیاز است توجه ‏بیشتری به صنعت زنبورداری در این ولایت صورت گیرد تا زمینه صادرات این محصول مهیا شود.»
بشیراحمد احمدی معاون ریاست زراعت و مالداری هرات می‌گوید: «افزایش بارندگی‌ها در جریان زمستان سال گذشته ‏و اوایل بهار سال روان سبب افزایش تولیدات عسل طبیعی در هرات گردیده است.»
میرویس یکی از زنبوداران هرات می‌گوید: «عسل تولید شده در هرات در بازارهای ولایات غربی افغانستان به فروش می‌رسد.»‎
افزایش تولیدات ‏عسل کام زنبورداران هرات را نیز شیرین ساخته است. ‏
در هرات هم‌اکنون دست‌کم صد فارم زنبورداری فعالیت دارد. سید عبدالرازق یکی از دار‌نده‌‌گان این فارم‌ها تاکید دارد اگر ‏دولت توجه بیشتری به آنها داشته باشد، می‌توانند محصولات به‌دست آمده را به خارج از افغانستان ‏صادر کنند. ‏

الهه”محمدیار”