پیوستن یک گروه از مخالفین مسلح دولت به روند صلح در فراه
پیوستن یک گروه از مخالفین مسلح دولت به روند صلح در فراه

دو مقام پیشین امنیتی ولسوالی پرچمن فراه، بعد از پیوستن به طالبان به‌ روند صلح یکجا شدند. فرمانده پولیس این ولایت می‌گوید عبدالولی مبارز فرماندهی پولیس اسبق و عبدالظاهر مدیر اسبق امنیت ملی این ولسوالی پرچمن، همراه  با ۳۰ تن از افرادشان دست از مخالفت‌های مسلحانه علیه نظام برداشته و به نیروهای پولیس تسلیم شدند. […]

دو مقام پیشین امنیتی ولسوالی پرچمن فراه، بعد از پیوستن به طالبان به‌ روند صلح یکجا شدند. فرمانده پولیس این ولایت می‌گوید عبدالولی مبارز فرماندهی پولیس اسبق و عبدالظاهر مدیر اسبق امنیت ملی این ولسوالی پرچمن، همراه  با ۳۰ تن از افرادشان دست از مخالفت‌های مسلحانه علیه نظام برداشته و به نیروهای پولیس تسلیم شدند.

محی الدین خیر خواه فرمانده پولیس فراه می‌گوید، یگ گروه ۳۰ نفری طالبان مسلح که از چندین سال بدین سو بر ضد نیروهای امنیتی میجگیدند، همراه با  دو فرمانده محلی طالبان با سلاح‌های شان به دولت تسلیم شدند.

فرمانده پولیس فراه می‌گوید طی یک ماه اخیر ۲۸۶ طالب مسلح در عملیات‌های نیروهای امنیتی و حمایت قاطع کشته و ۶۱ تن دیگر زخمی یازده طالب مسلح نیز بازداشت شده است.

آنگونه که این فرمانده پولیس می‌گوید درجریان این عملیات‌ها شمار زیادی از سلاح‌های طالبان تخریب و یا هم بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

فرمانده پولیس فراه در حالی از تسلیمی ۳۰ طالبان مسلح و کشته و زخمی شدن طالبان مسلح در فراه خبر می‌دهد، که بگفته خود مقام‌های امنیتی فراه سه ولسوالی این ولایت بگونه کامل از کنترول دولت بیرون است.