تلفات سنگین گروه طالبان در غرب افغانستان
تلفات سنگین گروه طالبان در غرب افغانستان

کشته و زخمی شدن ده ها طالب مسلح در غرب افغانستان  مسوولان پایگاه  ارتش در غرب کشور از کشته شدن ۶۱ طالب مسلح در دو ولایت غور و بادغیس خبر می‌دهند. جگرن سیدآقاضیا سرپرست دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۷ظفر می‌گوید در نتیجه عملیات هوایی نیروهای افغان در منطقه سرتایده ولسوالی شهرک ولایت غور، ۴۱ تن […]

کشته و زخمی شدن ده ها طالب مسلح در غرب افغانستان

 مسوولان پایگاه  ارتش در غرب کشور از کشته شدن ۶۱ طالب مسلح در دو ولایت غور و بادغیس خبر می‌دهند. جگرن سیدآقاضیا سرپرست دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۷ظفر می‌گوید در نتیجه عملیات هوایی نیروهای افغان در منطقه سرتایده ولسوالی شهرک ولایت غور، ۴۱ تن از طالبان به شمول ملا باقی  معاون ولسوال نام نهاد این گروه کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شدند.

در جریان این عملیات‌ها چند میل سلاح طالبان به شمول وسایل نقلیه این گروه تخریب و از بین رفته است. آنگونه که سرپرست دفتر مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۷ظفر می‌گوید در نتیجه عملیات هوایی نیروهای حمایت قاطع در ولسوالی بالامرغاب بادغیس به شمول ملا حیات الله۲۰ طالب مسلح کشته و چهار طالب دیگر زخمی شدند.

مسوولان در پایگاه ارتش نیز از رهایی دو پولیس ملی به دست طالبان نیز خبر می‌دهند. در حالی این عملیات‌ها راه اندازی می‌شود که از مدتی به این سو مخالفین مسلح دولت تحرکات‌شان را در بخش‌هایی از این ولایات شدت بخشیده‌اند. ولایت‌های غور و بادغیس از جمله ولایت‌های ناامن در غرب کشور است که از هر از گاهی برخی از مناطق آن میان دولت و مخالفین  مسلح دولت دست به دست می‌شود.