حمله طالبان مسلح به هدف تصرف ولسوالی شیندند هرات
حمله طالبان مسلح به هدف تصرف ولسوالی شیندند هرات

طالبان مسلح جمعه شب یک حمله گروهی را برای تصرف ولسوالی شیندند انجام داده‌اند. حکمت الله حکمت ولسوال شیندند می‌گوید،بیشتر از ۱۲۰ تن از نیروهای طالبان بر ساختمان ولسوالی و پاسگاه‌‌های اطراف آن حمله کرده‌اند،اما در پی مقاومت نیروهای امنیتی،این حمله آنها به عقب زده شده است. (دشمن به کمیت اضافه تراز یکصدوبیست نفر ازچندین […]

طالبان مسلح جمعه شب یک حمله گروهی را برای تصرف ولسوالی شیندند انجام داده‌اند.
حکمت الله حکمت ولسوال شیندند می‌گوید،بیشتر از ۱۲۰ تن از نیروهای طالبان بر ساختمان ولسوالی و پاسگاه‌‌های اطراف آن حمله کرده‌اند،اما در پی مقاومت نیروهای امنیتی،این حمله آنها به عقب زده شده است.

(دشمن به کمیت اضافه تراز یکصدوبیست نفر ازچندین استقامت بالای پوسته‌های امنیتی اردوی ملی درمسیر جوی قاضی قرارگاه کندک تعمیر ولسوالی پوسته‌های پولیس درمربوطات چوک ذغالی و ارگ حمله تهاجمی را راه اندازی کرد.وبادادن تلفات که تافعلا دونفر کشته ویک نفر ازقومندانان برجسته دشمن بنام ملاشیرگل مسول حملات چریکی بازار ولسوالی که چندی قبل نیز بایک حمله انفجاری بداخل بازار تعداد۱۳تن از مردم بی دفاع مارا زخمی نموده بود نیز به شدت زخم برداشته است.)

با این حال اعضای شورای ولایتی هرات،افزایش تحرکات طالبان در ولسوالی‌های هرات به ویژه ولسوالی شیندند را نگران کننده دانسته و از مقام‌های ارشد امنیتی می‌خواهند،برای پیشگیری از حملات تهاجمی طالبان،آنها را سرکوب کنند.

هرچند مقام‌های محلی هرات در مورد شمار تلفات نیروهای امنیتی و طالبان چیزی نمی‌گویند،اما منابع امنیتی که از افشای نام شان خود داری می‌کنند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید در این درگیری‌ها ۶ سرباز ارتش زخم برداشته است.

این در حالی است که طالبان چند روز پیش نیز در پی یک حمله تهاجی گسترده مرکز ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس را به تصرف خود درآورند.