کشته شدن دو تن از افراد کلیدی طالبان در هرات
کشته شدن دو تن از افراد کلیدی طالبان در هرات

دو تن از اعضای برجسته طالبان در پی حمله نیروی‌های امنیتی در ولسوالی اوبه هرات کشته شده‌اند. مسوولان محلی هرات کشته شدگان را عامل حمله تروریستی بر موتر عامل ولسوال اوبه که چندی پیش در پی آن پنج تن کشته و بیست زخمی شده بودند عنوان می‌کنند. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید: در پی […]

دو تن از اعضای برجسته طالبان در پی حمله نیروی‌های امنیتی در ولسوالی اوبه هرات کشته شده‌اند. مسوولان محلی هرات کشته شدگان را عامل حمله تروریستی بر موتر عامل ولسوال اوبه که چندی پیش در پی آن پنج تن کشته و بیست زخمی شده بودند عنوان می‌کنند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید: در پی حمله نیروهای امنیتی بر این افراد، ملا رحمان یکی از اعضای برجسته گروه طالبان در ولسوال اوبه همراه به یک تن دیگر از اعضای گروه طالبان کشته شده‌اند.

از سویی هم فعالین از برخورد قاطع با مخالفان مسلح دولت حمایت می‌کنند، این فعالین با ابراز نگرانی از گسترش فعالیت گروه طالبان در ولسوالی اوبه می‌گویند: طالبان هیچ حسن نیتی در پیوند به نشست به میز مذاکره صلح نشان نداده‌اند، به باور این فعالین، دولت به منظور تامین آرامش مردم باید به گونه قاطعانه هراس افگنان را سرکوب کند.

این در حالیست که مسوولان محلی هرات از تداوم سرکوب هراس افگنان در ولسوالی‌های هرات خبر می‌دهند، به گفته این مسوولان، تا زمانیکه مخالفان مسلح دولت حاضر به پذیرفتن صلح نشوند همچنان آنان را سرکوب خواهند کرد.