ایجاد “کمیتۀ مصئونیت غذایی و تغذیه” در هرات
ایجاد “کمیتۀ مصئونیت غذایی و تغذیه” در هرات

اداره محلی هرات با ایجا کمیسیونی تحت عنوان “کمیتۀ مصئونیت غذایی و تغذیه” تلاش دارد تا از گران فروشی و عرضه مواد خواراکی تاریخ گذشته در آستانه عید سعید فطر در بازار هرات جلوگیری کند. اداره محلی هرات با همکاری اداره، شهرداری، صحت عامه، حج و اوقاف، اقتصاد، گمرک و چند موسسه و نهاد دیگر […]

اداره محلی هرات با ایجا کمیسیونی تحت عنوان “کمیتۀ مصئونیت غذایی و تغذیه” تلاش دارد تا از گران فروشی و عرضه مواد خواراکی تاریخ گذشته در آستانه عید سعید فطر در بازار هرات جلوگیری کند.

اداره محلی هرات با همکاری اداره، شهرداری، صحت عامه، حج و اوقاف، اقتصاد، گمرک و چند موسسه و نهاد دیگر عزم‌ازش را جزم نموده تا جلو اضافه ستانی و عرضه خوراکی‌های بی کیفیت و تاریخ گذشته‌ای همچون، میوه خشک را در بازارهای هرات بگیرد.

جیلانی فرهاد سخنگوی دفتر والی هرات می‌گوید مسوولان محلی هرات با تشکیل کمیسیونی تحت عنوان، کمیته مصئونیت غذایی و تغذیه” به فروشندگان مواد خوراکی هشدار می‌دهند، اگر کسی خلاف قانون اقدام به اضافه ستانی و فروش اجناس بی کیفیت به شهروندان نماید، به دادستانی معرفی خواهد شد.

اداره شهرداری هرات که مسوولیت نظارت از فروشگاه‌های مواد خوراکی را بر دوش دارد، خیلی به برآیند کار این کمیسیون امیدوار نیست. عبدالرحیم مرادیمدیر عمومی تنظیم امور مارکت‌های شهرداری می‌گوید: با توجه به تعدد فروشگاه‌های مواد خوارکی و زمان اندکی که به عید باقی مانده، نظارت از این فروشگاه‌ها دشوار است.

هرچند با آغاز ماه رمضان بهای مواد اولیه به شکل سرسام آوری در بازارهای هرات افزایش یافت، باشندگان این ولایت اما به اقداماتی از این دست چندانی خوشبین نیستند، این باشندگان می‌گویند: با توجه به وجود فساد در دستگاه دولت چنین اقدامات موثر نخواهد بود.

فعالین مدنی هرات هم تشکیل کمیسیون‌هایی از این دست را در گذشته و زمان حال را نمایشی می‌خوانند.

هرچند قیمت مواد مورد نیاز مراسم عید از هم اکنون در بازارهای هرات افزایش یافته است، اما باید منتظر نتیجه کار این کمیسیون بشینیم؟