اعتراض باشندگان هرات به اضافه ستانی مراکز درمانی خصوصی در هرات
اعتراض باشندگان هرات به اضافه ستانی مراکز درمانی خصوصی در هرات

کلینیک‌های خصوصی و داروخانه‌ها در هرات از مریضان اقدام به اضافه ستانی می‌کنند و اداره صحت عامه نظارتی درستی از روند ارایه خدمات درمانی این مراکز ندارد. فعالین مدنی و باشندگان هرات با انتقاد از مسوولان صحت عامه تاکید می‌کنند که برخی کلنیک‌ها با جان مردم بازی می‌کنند. اضافه ستانی برخی درمانگاه‌های خصوصی در هرات […]

کلینیک‌های خصوصی و داروخانه‌ها در هرات از مریضان اقدام به اضافه ستانی می‌کنند و اداره صحت عامه نظارتی درستی از روند ارایه خدمات درمانی این مراکز ندارد. فعالین مدنی و باشندگان هرات با انتقاد از مسوولان صحت عامه تاکید می‌کنند که برخی کلنیک‌ها با جان مردم بازی می‌کنند.

اضافه ستانی برخی درمانگاه‌های خصوصی در هرات شکایت و انتقادهای تند باشندگان  این ولایت را به دنبال داشته است.

در این میان وجود نظام بازار آزاد و عدم نظارت درست از کلنیک‌های خصوصی در کشور به عقیده فعالین مدنی فرصتی مهیا ساخته برای اضافه ستانی برخی از درمانگاه‌های خصوصی.

با این اوصاف شورای ولایتی هرات مسوولان صحت عامه را متهم به کم کاری می‌کند. داکتر مهدی حدید  عضو این شورا می‌گوید ریاست صحت عامه باید نظارت جدی از کلینیک‌های خصوصی و دارو خانه‌ها داشته باشد.

مسولان ریاست صحت عامه هرات اما از برخورد قانونی با متخلفان خبر می‌دهند. داکتر اسدالله اوبه وال مسوول برسی از قوانین صحی ریاست صحت عامه هرات می‌گوید  طی یک ماه اخیر سه کلینیک خصوصی به دلیل اضافه ستانی و تخلفات دیگر جریمه نقدی شدند و بیست عمده فروشی دارو از بهر نداشتن مجوز مسدود گردیدند.

بر بنیاد آمارهای ریاست صحت عامه هرات هم اکنون ۶۶ کلینیک و بیمارستان خصوصی و۱۰۰۰ داروخانه در شهر و ولسوالی‌ هرات فعالیت دارند.