کشته شدن یک فرمانده محلی طالبان ‏
کشته شدن یک فرمانده محلی طالبان ‏

فرمانده نظامی طالبان همراه با سه تن از افراد تحت امرش در پی حملات هوایی نیروهای کماندو در ولسوالی شیندند هرات کشته شده است. مسوولان محلی هرات میگویند، یک سرباز امن و نظام عامه که چندی پیش به گروه طالبان پیوسته بود نیز شامل کشته شدگان است. از سویی هم آگاهان سیاسی تاکید دارند، در […]

فرمانده نظامی طالبان همراه با سه تن از افراد تحت امرش در پی حملات هوایی نیروهای کماندو در ولسوالی شیندند هرات کشته شده است. مسوولان محلی هرات میگویند، یک سرباز امن و نظام عامه که چندی پیش به گروه طالبان پیوسته بود نیز شامل کشته شدگان است. از سویی هم آگاهان سیاسی تاکید دارند، در آستانه مذاکرات صلح طرف های درگیر جنگ به منظور اعمال فشار جهت گرفتن امتیازات بیشتر حملات شان را شدت بخشیده اند.

در پی عملیات کماندویی نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند هرات مولوی غلام سرور فرمانده نظامی گروه طالبان همراه با سه تن از افراد تحت امرش کشته شده است. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید بر علاوه کشته شدن فرمانده نظامی طالبان، بسم الله یک تن از افسران پیشین امن و نظم عامه که یک سال قبل همراه به یک عراده هاموی و چند میل جنگ افزار به گروه طالبان پیوسته بود، در این عملیات کشته شده است.

حملات نیروهای امنیتی بر مواضع طالبان از زمین و هوا طی روزهای پسین در ولسوالی های هرات افزایش یافته است، مسوولان محلی هرات میگویند: دروازه صلح حکومت همیشه به روی طالبان باز است و اگر مخالفان مسلح دولت به ندای صلح لبیک نگویند، همچنان سرکوب خواهند شد.

 این در حالیست که مذاکرات صلح و تلاش ها به هدف ختم جنگ در کشور جریان د ارد، آگاهان سیاسی به این باور اند، دولت افغانستان و گروه طالبان حملات شان را به دلیل اعمال فشار اخیرا شدت بخشیده اند، این آگاهان تاکید دارند، طرف های درگیر جنگ به دنبال امتیاز گیری بیشتر در مذاکرات صلح هستند.

با این همه باشندگان هرات، فعالین مدنی از طرف های درگیر خواستار برقراری آتش بس در ماه رمضان هستند، به باور این باشندگان تداوم جنگ به سود هیچ یک از طرف های درگیر نیست.