داروهای تاریخ گذشته و بی کیفیت در هرات قربانی می‌گیرد
داروهای تاریخ گذشته و بی کیفیت در هرات قربانی می‌گیرد

مصرف داروهای بی کیفیت در هرات قربانی می‌گیرد مسوولان در بیمارستان هرات، وجود داروهای بی کیفیت، تقلبی و قاچاقی در بازارهای هرات را یکی از عوامل عدم درمان بیماران می‌دانند، به گفته محمد عارف جلالی سرطبیب بیمارستان حوزوی هرات چندی پیش یک بیمار به دلیل مصرف داروهای بی کیفیت جان‌اش را از دست داد. او […]

مصرف داروهای بی کیفیت در هرات قربانی می‌گیرد

مسوولان در بیمارستان هرات، وجود داروهای بی کیفیت، تقلبی و قاچاقی در بازارهای هرات را یکی از عوامل عدم درمان بیماران می‌دانند، به گفته محمد عارف جلالی سرطبیب بیمارستان حوزوی هرات چندی پیش یک بیمار به دلیل مصرف داروهای بی کیفیت جان‌اش را از دست داد. او می‌گوید وجود داروهای بی کیفیت در بازارهای هرات حیثیت و اعتبار طبابت در این ولایت را پایین آورده است.

به تازگی ریاست صحت عامه هرات، درب شانزده عمده فروشی دارو را  در شهر هرات به دلیل نداشتن مجوز و فروش داروهای کم کیفیت مسدود ساخت. فعالین مدنی و شورای ولایتی هرات فروش داروهای بی کیفیت در بازارهای این ولایت را بازی با جان مردم دانسته و خواستار محاکمه افراد متخلف هستند.

باشندگان هرات هم از کیفیت داروهای که در بازارهای هرات به فروش می‌رسد شاکی هستند، به گفته این باشندگان، مصرف این داروها نتوانسته بیماری‌شان را تسکین دهد و آنان ناچار هستند تا جهت درمان به کشورهای خارجی مراجعه کنند.

اتحادیه خدمات دوایی در هرات هم از مسدود شدن فروشگاه‌هایی که مجوز ندارد و داروی بی کیفیت به بازار عرضه می‌کنند استقبال می‌کند، به باور  عبدالکریم شیرزاد رییس اتحادیه خدمات دوایی زون غرب ، آنان با ریاست صحت عامه در قسمت جلوگیری از عرضه داروهای بی کیفیت در بازار هرات همکاری می‌کنند.

در هرات سه کارخانه تولید دارو، هشتاد نمایندگی و ۱۶۰ عمده فروشی دارو فعالیت دارد، مسوولان صحت عامه تاکید دارند، با متخلف به گونه جدی برخورد خواهد کرد.