جان باختن ۱۴ غیرنظامی در درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در هرات
جان باختن ۱۴ غیرنظامی در درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی در هرات

در پی درگیری میان طالبان مسلح  و نیروهای امنیتی در ولسوالی فرسی هرات دست کم ۱۴ تن از افراد ملکی جان باخته‌اند. شعله ورشدن آتش نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی فارسی هرات آن هم در ماه رمضان، از دو روز بدین سو نبرد میان طالبان و نیروهای امنیتی در این ولسوالی دور […]

در پی درگیری میان طالبان مسلح  و نیروهای امنیتی در ولسوالی فرسی هرات دست کم ۱۴ تن از افراد ملکی جان باخته‌اند.

شعله ورشدن آتش نبرد میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولسوالی فارسی هرات آن هم در ماه رمضان، از دو روز بدین سو نبرد میان طالبان و نیروهای امنیتی در این ولسوالی دور افتاده جریان دارد. مسوولان محلی می‌گویند در این درگیری بیشتر به افراد ملکی در حملات طالبان مسلح ضرر رسیده است. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید طالبان نیز متقبل تلفات سنگینی شدند.

از سویی هم تداوم جنگ میان طالبان و نیروهای امنیتی باعث نگرانی فعالین مدنی در هرات شده است. وحید پیمان می‌گوید دولت باید تلاش بیشتری در جهت حفظ جان و مال افراد ملکی داشته باشد. او می‌گوید باید درگیری در ماه مبارک رمضان متوقف شود.

ولسوالی فرسی در جنوب شرق هرات هم مرز با ولسوالی‌های ناامن شیندند و ادرسکن است و همچنان ولایت هرات را به ولایت غور وصل می‌کند، به باور مسوولان محلی هرات، حضور گسترده طالبان در ساحات این ولسوالی و نبود امکانات در این ولسوالی سبب شده تا هر از گاهی غیر نظامیان قربانی حملات طالبان شوند.

با این همه فرماندهی پولیس هرات هم آمار مشخصی از میزان تلفات و خسارات وارد شده در این ولسوالی ارایه نمی‌دهد، این در حالیست که عالمان دین جنگ و خون ریزی در ماه رمضان را حرام می‌دانند.