حضور معتادان مواد مخدر در ناحیه نهم شهرداری هرات مشلات زیادی را برای باشندگان این محل به ایجاد کرده است.باشندگان محل تاکید دارند،بود و باش معتادان باعث ایجاد نا امنی،سرقت منازل و مشکلات محیط زیستی شده است. معتادانی که شمار آنها بگفته باشندگان محل،بیشتر از 300 تن است.اما بود و باش آنها زندگی را برای باشندگان این محل دشوار کرده است.

این متعادان در چند متری منطقه تاریخی مصلا و مناره‌های باستانی هرات بود و باش دارند،باشندگان محل باور دارند،تجمع آنها سبب تخریب چهره این محل شده و بسیاری از باشندگان شب هنگام حتی نمی‌توانند در اینجا گشت و گذار کنند.اما معتادان مواد مخدر می‌گویند،آنان جایی برای گذراندن زندگی ندارند و حکومت باید زمینه درمان آنها را فراهم کند.

اما حضور معتادان تنها به این بخش از شهر هرات خلاصه نمی‌شود،در جریان سال‌های اخیر با افزایش چشمگیر شمار معتادان در هرات،بسیاری از خیابان های این شهر گواه حضور افراد بی سرپناه و کارتن خواب است.حتی معتادان در کنار خیابان خیابان مرکزی هرات آزادانه مواد مخدر مصرف می‌کنند.

هرچند حکومت محلی هرات در جریان سال‌های اخیر چندین کمیسیون را بخاطر گردآوری معتادان ایجاد کرده،اما به باور آگاهان امور این کمیسیون نتوانسته برای کاهش معتادان چاره ساز باشد و حضور معتادان بی سر پناه به حدی در هرات افزایش یافته که مقام‌های محلی هرات به تنهایی توان رویایی با این معضل بزرگ را ندارند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *