برگزاری آزمون کانکور با اشتراک بیش از یازده هزار تن در هرات
برگزاری آزمون کانکور با اشتراک بیش از یازده هزار تن در هرات

نخستین روز آزمون کانکور در هرات برگزار شد. از میان نزدیک به ۱۲ هزار اشتراک کننده،نزدیک ۴ هزار نفر در نخستین روز آزمون اشتراک کرده‌اند. عبدالله فاییز رییس دانشگاه هرات تاکید دارد،روند “بایو متریک”بدون مشکل سپری شده و حالا همه چیز برای برگزاری کانکور آماده است. امسال برای نخستین بار انتخاب رشته بر اساس سهیه […]

نخستین روز آزمون کانکور در هرات برگزار شد.

از میان نزدیک به ۱۲ هزار اشتراک کننده،نزدیک ۴ هزار نفر در نخستین روز آزمون اشتراک کرده‌اند. عبدالله فاییز رییس دانشگاه هرات تاکید دارد،روند “بایو متریک”بدون مشکل سپری شده و حالا همه چیز برای برگزاری کانکور آماده است.

امسال برای نخستین بار انتخاب رشته بر اساس سهیه بندی انجام می‌شود،اداره ملی امتحانات سهیه بندی کانکور را یک سهولت برای اشتراک کنندگان ولایت ها می‌داند. عبدالقدیر خاموش رییس اداره ملی امتحانات افغانستان می‌گوید بر این اساس برای هر رشته تحصیلی یک سهمیه مشخص برای هر ولایت مد نظر گرفته شده،که تنها باشندگان همان برای کسب سهمیه رقابت می‌کنند.

با این همه برخی اشتراک کنندگان کانکور باور دارند،در مورد روش جدید انتخاب رشته و سهمیه بندی کانکور معلومات ندارند،اما خواهان شفافیت در برگزاری آزمون کانکور هستند.

در این میان مقام‎های محلی هرات از تامین شفافیت و نیز پیشگیری از تقلب در جریان برگزاری کانکور اطمینان می‌دهند.

امسال در آزمون کانکور از ولایت هرات، بیش از ۱۱ هزار داوطلب اشتراک کرده که بیشتر از ۶ هزار تن شان دختران هستند.پس از پایان نخستین روز کانکور،قرار است روزهای پنجشنبه و جمعه سایر اشتراک کنندگان این آزمون را سپری کنند.