شکست سنگین طالبان در ولایت بادغیس
شکست سنگین طالبان در ولایت بادغیس

در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در بخش‌هایی از بادغیس، طالبان مسلح تلفات سنگینی را متحمل شدند. فیض محمد میرزا زاده معاون والی بادغیس می‌گوید شب گذشته طالبان مسلح حملات تهاجمی‌شان را بالای بخش‌هایی از ولسوالی مقر آغاز کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی رو به رو شدند. به گفته در پی این زد و خورد […]

در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی در بخش‌هایی از بادغیس، طالبان مسلح تلفات سنگینی را متحمل شدند. فیض محمد میرزا زاده معاون والی بادغیس می‌گوید شب گذشته طالبان مسلح حملات تهاجمی‌شان را بالای بخش‌هایی از ولسوالی مقر آغاز کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی رو به رو شدند. به گفته در پی این زد و خورد پانزده طالب مسلح کشته و بیش از ده تن دیگر زخمی شدند.

آنگونه که مسوولان در این ولایت می‌گویند عملیات پاکسازی از وجود هراس افگنان در بخش‌هایی از ولسوالی آبکمری همچنان جریان دارد. به گفته آنان  با شدت گرفتن این عملیات‌ها، طلبان مسلح به عقب رانده شدند.

روز گذشته نیز در نتیجه حملات نیروهای هوایی و زمینی بالای مواضع طالبان در ولسوالی آبکمری به شمول ولسوال نام نهاد این گروه، نوزده طالب مسلح کشته و شماری هم زخمی شدند. این درحالیست که مخالفان مسلح عملیات تهاجمی‌شان را تحت نام الفتح در برخی از ولایت‌های غربی کشور به ویژه بادغیس انجام داده‌اند که ازسوی نیروهای امنیتی افغان وحمایت قاطع مورد آماج  بم افگن‌های هوایی قرارگرفته اند.