شماری از معلولان مقابل دفتر والی هرات در اعتراض به طرح جمع آوری پارکینگ‌های خودسر و غیرقانونی اعتراض کردند. آنان می‌گویند از سال‌های سال در عوض نگهداری موترسایکل‌های مردم، از آنان پول می‌گرفتند و این روند باید ادامه یابد.

همین هفته‌ی گذشته، شهرداری هرات طرح جمع آوری پارکینگ‌های غیرقانونی و خودسر را روی دست گرفت. در هرات دستکم پنجصد پارکینگ غیرقانونی وجود دارد. بنابر گفته‌های برخی منابع، مافیای اقتصادی در مدیریت و کنترل این پارکینگ‌ها نقش دارند. منابعی که نمی‌خواهند نامی از آنان برده شود، تاکید می‌کنند که در چند نهاد معلولان در هرات، عموم توقف‌گاه‌های غیرقانونی و خودسر را قبضه کرده و از مردم پول می‌گیرند. در همین حال، برخی از صاحبان مارکت‌ها، وجود پارکینگ‌های غیر قانونی مقابل مراکز خرید را سبب آزار و اذیت و زورگیری از شهروندان می‌دانند.

با آنکه معلولان ادعا دارند که والی‌های گذشته به آنان اجازه‌ی اخذ پول از مردم را در بدل ساخت توقف‌گاه کنار جاده داده‌اند اما دفتر والی هرات این ادعا را رد می‌کند. جیلانی فرهاد، سخنگوی دفتر والی هرات، طرح جمع آوری پارکینگ‌های غیرقانونی و خودسر را اجرا شدنی می‌داند.

با تمام این‌ها دیده شود که دولت چقدر بر تصمیم خود مبنی بر نظم بخشیدن به ترافیک شهری و جمع کردن پارکینگ‌های خودسر و غیرقانونی پایبند است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *