برخی استادان دانشگاه هرات یک نشست خبری گرد آمدند و ادعا دارند، وزیر تحصیلات عالی با استادان دانشگاه هرات برخورد عقدمندانه می‌کند. به گفته این افراد نام نماینده انتخابی دانشگاه هرات در جرگه مشورتی صلح از سوی وزیر تحصیلات عالی حذف شده و این مسله باعث عدم حضور این نماینده به جرگه مشورتی صلح شده است.

ناصر نبی استاد و رییس دانشکده طب دانشگاه هرات که از سوی استادان این دانشگاه برای حضور در جرگه مشورتی صلح انتخاب شده؛می‌گوید چندی پیش در سفر وزیر تحصیلات عالی به هرات در یک جسله عمومی مشکلات دانشگاه را به وزیر بیان نموده،اما انتقادهای او سبب نا راحتی وزیر شده واکنون شخص وزیر تحصیلات عالی بخاطر مشکلات شخصی مانع حضور او در جرگه شده است.

با این حال مسوولان دانشگاه هرات می‌گویند؛در مورد اینکه نام نماینده دانشگاه هرات از فهرست اشتراک کنندگان جرگه صلح چگونه حذف شده چیزی نمی‌دانند و نمی‌توانند در این مورد اظهار نظر کنند.

با این همه وزارت تحصیلات عالی ادعای استادان را بی اساس دانسته و تاکید دارد،فهرست اشتراک کنندگان جرگه صلح بر اساس طرزالعمل آن تهیه شده و از سوی وزارت تحصیلات به مسوولان برگزاری جرگه فرستاده شده است.

قرار بود به نمایندگی از دانشگاه هرات دو  نفر در جرگه مشورتی صلح اشتراک کند،اما تنها معاون امور دانشجویان دانشگاه هرات به نمایندگی از این نهاد علمی در این جرگه اشتراک کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *