تاکید اداره محلی هرات بر انتقال گمرک به بندر اسلام قلعه

برخی از کارگران ساحه گمرک یک بار دیگر بزرگراه هرات اسلام قلعه در ساحه رباط پریان را با برپایی خیمه تحصن بر رفت و آمد وسایط نقلیه مسدود ساختند. معترضین که از یک هفته بدین سو چندین بار به دلیل انتقال ریاست گمرک هرات به بندر اسلام قلعه دست به اعتراض زده بودند، همچنان مخالف انتقال گمرک به بندر اسلام قلعه هستند، اما جیلانی فرهاد سخنگوی دفتر والی هرات می‌گوید: روند انتقال ریاست گمرک به بندر اسلام قلعه در حال حاضر جریان دارد  و این تصمیم به هیچ عنوان قابل برگشت نیست.

از جانبی هم مسدود شدن بزرگراه هرات اسلام قلعه از سوی کارگران سبب شده تا صدها موتر باربری به شمول موترهای نفت کش در مسیر این بزرگراه متوقف شوند. محمد یونس رهنورد رییس ترانسپورت هرات با ابراز نگرانی می‌گوید: اگر راه باز نشود احتمال می‌رود تا موترهای نفت کش در بین راه آتش بگیرد.

آگاهان می‌گویند: اداره محلی هرات مکلف است تا شهرک‌هایی را برای کارگران در حاشیه گمرک اسلام قلعه ایجاد کند تا کارگران بیکار نمانند، به باور فعالین مدنی، انتقال گمرک به بندر اسلام قلعه می‌تواند تا حدودی جلو فساد اداری را بگیرد.

با این همه به باور شورای ولایتی هرات، اداره محلی باید به این چالش به زودترین زمان ممکن رسیدگی کند تا از بی نظمی جلوگیری شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *