هشدار فرهاندهی پولیس به باشندگان هرات

فرماندهی پولیس هرات از باشندگان این ولایت می‌خواهد تا به هیچ عنوان در مراسم‌های شادی و سایر مناسبت‌های ملی اقدام به شلیک‌های خود سرانه نکنند. مسوولان در این نهاد امنیتی هشدار می‌دهند. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات می‌گوید افرادیکه به مناسبت هشتم ثور و یا سایر مناسبت‌ها اقدام به برهم زدن نظم عامه و آرامش مردم کنند از سوی این نهاد به دادستانی معرفی خواهند شد.

این در حالیست که چندی قبل شماری از افراد به بهانه روز فتح هرات اقدام به شلیک‌های خود سرانه کرده بودند، پولیس هرات می‌گوید: بیست تن در پیوند به آن موضوع بازداشت شدند و بیمارستان هرات از زخم برداشتن هفت در اثر برخورد گلوله به جان شهروندان خبر داد ، در این میان باشندگان هرات از این اقدام پولیس پشتبانی نموده و خواهان برخورد جدی با عاملین چنین رویدادهایی هستند.

با این حال  فعالین مدنی شلیک‌های خودسرانه از سوی افراد را نشانه بی احترامی به  آرامش مردم و پایین بودن سطح شعور آنان می‌دانند، این فعالین تاکید می‌کنند، دولت نباید از کنار این موارد به سادگی بگذرد.

با این همه شورای ولایتی هرات از وجود افراد مسلح غیر مسوول در این ولایت انتقاد می‌کند، به باور اعضای شورای ولایتی مسوولان امنیتی در قسمت جمع آوری سلح از نزد افراد غیر مسوول طی سال‌های اخیر موفق نبوده‌اند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *