آمادگی‌ها برای برگزاری آزمون کانکور در هرات!

برای بسیاری از دانش آموزان کانکور یکی از مراحل مهم زندگی بشمار می‌رود،کسانیکه از مدت‌ها قبل بخاطر اشتراک در این آزمون سر نوشت ساز خود را آماده کرده و اکنون می‌خواهند،حاصل سال‌ها تلاش خود را به دست آورند. عبدالله فایز رییس دانشگاه هرات می‌گوید،تمامی آمادگی‌ها برای برگزاری آزمون کانکور روی دست گرفته شده و این آزمون روز های چهارشنبه،پنجشنبه و جمعه هفته روان برگزار می‌شود.

ریاست معارف هرات هم تاکید دارد،روند توزیع کارت‌های کانکور آغاز شده و دانش آموزان پس از دریافت کارت از مکتب‌های شان و انجام بایو متریک می‌توانند در آزمون کانکور اشتراک کنند. روح الله ازهد رییس معارف می‌گوید روند بایو متریک روزهای یکشنبه،دوشنبه و سه شنبه هفته روان در دانشگاه هرات انجام می‌شود.

اما رییس دانشگاه هرات می‌گوید،اشتراک کنندگان کانکور باید در انجام رشته و ولایتی که می‌خواهند در آن تحصیل کنند،باید دقت کنند،چرا که پس از اعلام نتایج کانکور دانشجویان نمی‌توانند خود را از یک ولایت به ولایت دیگر یا از یک رشته به رشته دیگر تبدیل کنند.

امسال در آزمون کانکور از ولایت هرات،11 هزار و 995 نفر اشتراک می‌کنند که از این میان 6هزار و 579 تن شان دختران هستند.از میان کل اشتراک کنندگان دانشگاه هرات می‌تواند 3 هزار و 820 تن را در 16 دانشکده و 71 رشته تحصیلی جذب کند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *