نگرانی فعالین مدنی از بی توجهی حکومت به افراد دارای معلولیت در غور
نگرانی فعالین مدنی از بی توجهی حکومت به افراد دارای معلولیت در غور

با افزایش ناامنی‌ها به شمار افراد دچار معلولیت در کشور افزوده می‌شود. شماری از معلولین در ولایت غور می‌گویند از وضعیت زندگی خوبی برخوردار نبوده و در بدترین وضعیت ممکن به سر می‌برند. آنان می‌گویند کسانی هستند که دست و پاهای شان را در راه دفاع از کشور از دست داده‌اند اما با وجود بارها […]

با افزایش ناامنی‌ها به شمار افراد دچار معلولیت در کشور افزوده می‌شود. شماری از معلولین در ولایت غور می‌گویند از وضعیت زندگی خوبی برخوردار نبوده و در بدترین وضعیت ممکن به سر می‌برند.

آنان می‌گویند کسانی هستند که دست و پاهای شان را در راه دفاع از کشور از دست داده‌اند اما با وجود بارها تقاضا هیچ نوع امتیازی را دریافت نکرده‌اند.

نبود کار و عدم دسترسی به امکانات صحی از دیگر چالش‌های سده راه این شمار از افراد خوانده می‌شود. این موضوع نگرانی جدی فعالین مدنی و باشندگان این شهر را نیز برانگیخته است. آنان خواهان ایجاد زمینه کار برای این قشر اند.

در همین حال مسوولان در اداره شهدا و معلولین از رسیدگی جدی به این موضوع خبر می‌دهند. آنگونه که گل احمد رستمی آمر این اداره می‌گوید این موضوع با مسوولین مرکزی در میان گذاشته شده و ممکن این افراد در آینده نزدیک از امتیازات بیشتری برخوردار شوند.

این در حالیست که در کنار مرض پولیو، جنگ‌های دوامدار، حملات انتحاری و انفجاری، ماین‌های کنار جاده همواره از مردم قربانی می‌گیرد. براساس گفته های مسوول انجمن معلولین در این ولایت دو هزار ۶۰۰ فرد معلول در غور زندگی می‌کنند که شرایط بد موجود، ادامه زندگی بر آنان را دشوار تر ساخته است.