گشایش پنجمین نمایشگاه صنایع داخلی در هرات
گشایش پنجمین نمایشگاه صنایع داخلی در هرات

تاکید حکومت وحدت ملی بر تقویت زیر بناهای اقتصادی کشور پنجمین نمایشگاه تولیدات داخلی در هرات با حضور مقام های ارشد حکومتی گشایش یافت. در این نمایشگاه محصولات غذایی، مواد شوینده، تولیدات آهن آلات و سایر اقلام تولیدی هرات در چارچوب بیش از یک صد غرفه به نمایش گذاشته شده است. حمدالله محب مشاور شورای […]

تاکید حکومت وحدت ملی بر تقویت زیر بناهای اقتصادی کشور

پنجمین نمایشگاه تولیدات داخلی در هرات با حضور مقام های ارشد حکومتی گشایش یافت. در این نمایشگاه محصولات غذایی، مواد شوینده، تولیدات آهن آلات و سایر اقلام تولیدی هرات در چارچوب بیش از یک صد غرفه به نمایش گذاشته شده است. حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی کشور می‌گوید: افغانستان از نگاه اقتصادی وابسته به کمک‌های خارجی است و تا زمانیکه زیر بناهای اقتصادی تقویت نشود امنیت به صورت کلی برقرار نخواهد شد.

از سویی هم بازرگانان و صنعت کاران هرات از دولت خواهان حمایت از تولیدات داخلی هستند.آنان تاکید دارند بالا بودند مالیات و واردات کالاهای مشابه از کشورهای خارجی به هرات جز چالش‌های سد راه شان است.

با این وجود مسولان اتاق صنایع هرات وجود فساد در گمرکات و کم توجهی دولت به چالش‌های صنعت کاران را از موانع بزرگ در برابر چرخه صنعت هرات می‌دانند، آنان خواستار حمایت دولت از صنعت کاران هستند.