نگرانی فعالین مدنی غور از شدت گرفتن حملات طالبان در این ولایت
نگرانی فعالین مدنی غور از شدت گرفتن حملات طالبان در این ولایت

نگرانی‌ها از شدت گرفتن حملات طالبان در غور! در جریان یک هفته اخیر گروه طالبان حملات تهاجمی‌شان را بالای برخی از پاسگاه‌های نیروهای خیزش مردمی شدت داده‌اند، این موضوع نگرانی جدی فعالین مدنی و باشندگان شهر فیروز کوه را برانگیخته است. به گفته آنان اگر بی توجهی نسبت به وضعیت این ولایت از سوی دولت […]

نگرانی‌ها از شدت گرفتن حملات طالبان در غور!

در جریان یک هفته اخیر گروه طالبان حملات تهاجمی‌شان را بالای برخی از پاسگاه‌های نیروهای خیزش مردمی شدت داده‌اند، این موضوع نگرانی جدی فعالین مدنی و باشندگان شهر فیروز کوه را برانگیخته است. به گفته آنان اگر بی توجهی نسبت به وضعیت این ولایت از سوی دولت ادامه یابد، بخش‌های مهم این ولایت به دست مخالفین سقوط خواهد کرد.

مسوولان امنیتی در غور می‌گویند در جریان یک هفته گذشته طالبان مسلح تلفات سنگینی را متحمل شدند. آنگونه که جنرال شاه آغا شتاب فرمانده پولیس می‌گوید در جریان درگیری نیروهای امنیتی و خیزش‌های مردمی در ولسوالی دولتیار هشت طالب مسلح کشته و سیزده تن دیگر زخمی شدند. به گفته وی در میان کشته شدن فرماندهان برجسته این گروه نیز شامل است.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور نیز می‌گوید از چندی به این سو طالبان از چند جهت بالای برخی از پاسگاه‌های امنیتی حملات‌شان را انجام دادند که از سوی نیروهای امنیتی دفع شدند. به گفته وی در حال حاضر روحیه گروه‌های مخالف مسلح دولت ضعیف شده و توان مقابله با نیروهای را ندارند.

این مسوولین همچنان از وضعیت آرام این ولایت  اطمینان داده و می‌گویند آنان آماده هر گونه نبرد با مخالفین مسلح دولت‌اند. این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که چندی نیز این گروه از آغاز عملیات بهاری‌شان تحت نام الفتح اعلام کردند. غور یکی از ولایت‌های آسیب پذیر در غرب کشور است که بخش‌هایی از آن از اداره و کنترول دولت خارج است.