اعتراض آسیب دیدگان سیلاب‌ها  از بی توجهی حکومت در هرات
اعتراض آسیب دیدگان سیلاب‌ها  از بی توجهی حکومت در هرات

سیلاب‌های بی‌رحم در هرات خسارات هنگفت مالی و جانی را بر جای گذاشت، بربنیاد تازه‌ترین گزارش‌های رسمی مسوولان محلی هرات، جاری شدن سیلاب‌ها در ولایت هرات ۱۱۶ خانه مسکونی در ولسوالی گذره و ۱۲ خانه در شهر هرات را ویران کرده است. مسوولان محلی هرات جان پنج تن را تایید می‌کنند، آنان تاکید دارند،تا هنوز […]

سیلاب‌های بی‌رحم در هرات خسارات هنگفت مالی و جانی را بر جای گذاشت، بربنیاد تازه‌ترین گزارش‌های رسمی مسوولان محلی هرات، جاری شدن سیلاب‌ها در ولایت هرات ۱۱۶ خانه مسکونی در ولسوالی گذره و ۱۲ خانه در شهر هرات را ویران کرده است. مسوولان محلی هرات جان پنج تن را تایید می‌کنند، آنان تاکید دارند،تا هنوز پنج از باشندگان نا پدید هستند. به گفته محمد داوود هاشمی معاون مالی و اداری ولایت هرات آمار نشر شده آمار نهایی نیست و بررسی‌ها به هدف مشخص شد میزان تلفات و خسارات وارد شده هم اکنون جریان دارد.

در همین حال شماری از باشندگان آسیب دیده از سیلاب‌ها با چهره مغموم ونگران می‌گویند: سرپناهی برای سپری نمودن شب و روز شان ندارند و دولت به آنان وعده کمک داده است اما در عمل کاری انجام نداده است. این آسیب دیدگان خواستار کمک‌های فوری هستند.

از سویی دیگر شورای ولایتی هرات تاکید دارد، میزان تلفات و خسارات بیشتر از آماری است که اداره محلی هرات نشر کرده است. آنان تاکید دارند، نیاز است تا حکومت مرکزی توجه بیشتری در زمینه کمک رسانی به آسیب دیدگان داشته باشد.

اما مسوولان هلال احمر در هرات سرگرم توزیع بسته های کمکی به سیلاب زدگان هستند، احمدالله افضلی مسوول هلال احمر در غرب افغانستان می‌گوید قرار است بسته‌های کمکی به آسیب دیدگان ولسوالی‌های هرات، ولایت بادغیس و هلمند طی روزهای آینده نیز توزیع شود.