کشته و زخمی شدن هشت طالب مسلح در ولسوالی مقر بادغیس
کشته و زخمی شدن هشت طالب مسلح در ولسوالی مقر بادغیس

نبرد طالبان و نیروهای امنیتی در بخش هایی از ولایت بادغیس همچنان جریان دارد. در تازه‌ترین مورد در دو رویداد جداگانه دربادغیس بیش از هشت مخالف مسلح دولت کشته وزخمی شدند. مقام های محلی در بادغیس می‌گویند شب گذشته گروهی از مخالفین به هدف سقوط پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های مقر و آبکمری حملات تهاجمی شان […]

نبرد طالبان و نیروهای امنیتی در بخش هایی از ولایت بادغیس همچنان جریان دارد. در تازه‌ترین مورد در دو رویداد جداگانه دربادغیس بیش از هشت مخالف مسلح دولت کشته وزخمی شدند. مقام های محلی در بادغیس می‌گویند شب گذشته گروهی از مخالفین به هدف سقوط پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های مقر و آبکمری حملات تهاجمی شان را آغار کردند که با دادن تلفات مجبور به عقب نشینی شدند. آنگونه که عبدالغفور ملکزی والی این ولایت می‌گوید گروه طالبان تلفات سنگینی را متحمل شدند اما در صدد پنهان کردن از آن هستند.

در سویی دیگر عبدالله افضلی معاون شورای ولایتی بادغیس با ابراز نگرانی از افزایش حملات طالبان از سقوط سه پاسگاه امنیتی اعم از پولیس و ارتش ملی به دست طالبان خبر می‌دهد. به گفته وی در این رویدادها دو تن از نیروهای امنیتی جان باخته و دو تن دیگر زخم برداشتند.

از دو هفته به این سو طالبان مسلح حملات تهاجمی‌شان را بالای ولسوالی‌های آبکمری، بالامرغاب و بخش های دیگری از این ولایت شدت داده‌اند که در پی آن تلفات سنگینی به دو طرف درگیر وارد شده است. درحال حاضر درگیری های شدید میان نیروهای امنیتی و گروه‌های مخالف دولت در این ولسوالی‌ها جریان دارد.