پیوستن یک گروه از طالبان مسلح به روند صلح در ولایت غور
پیوستن یک گروه از طالبان مسلح به روند صلح در ولایت غور

یک گروه هفت‌نفری مخالفان مسلح دولت در ولایت غور از جنگ دست کشیده و به روند صلح پیوسته است. این افراد شامل گروه مولوی عبدالجبار یک تن از فرمانده‌هان محلی طالبان‌اند که در گذشته علیه دولت در بادغیس و غور می‌جنگیدند. یک گروه هفت‌نفری از طالبان مسلح به سرکردگی مولوی عبدالجبار در ولایت غور به […]

یک گروه هفت‌نفری مخالفان مسلح دولت در ولایت غور از جنگ دست کشیده و به روند صلح پیوسته است. این افراد شامل گروه مولوی عبدالجبار یک تن از فرمانده‌هان محلی طالبان‌اند که در گذشته علیه دولت در بادغیس و غور می‌جنگیدند.

یک گروه هفت‌نفری از طالبان مسلح به سرکردگی مولوی عبدالجبار در ولایت غور به روند صلح پیوسته‌‌اند. آنگونه که مولوی عبدالجبار سرکرده این گروه می‌گوید در گذشته در کنار گروه‌های طالبان و داعش در نوار مرزی ولایت‌های غور و بادغیس فعالیت داشته است اما اکنون با گذاشتن سلاح‌های شان بر زمین می‌خواهد از دولت و برنامه‌های دولت حمایت کند.

مسوولان امنیتی  نیز از تحویل دهی چهار میل کلاشینکوف، یک میل ماشیندار سه تکه، دو میل کره بین و ده تکه به دولت خبر می‌دهند. در همین حال مسوولان محلی و فعالین مدنی با استقبال از پیوستن این افراد به روند صلح میگویند دولت مکلف است تا برای این افراد زمینه کار را فراهم سازد. به باور آنان پیوستن گروه‌های مخالف به روند صلح می‌تواند باعث تامین امنیت و پیشرفت در این ولایت شود.

آنگونه که این فرمانده تازه پیوست به روند صلح می‌گوید از سوی گروه‌های مخالف برای تخریب پروژه‌ های انکشافی حمایت می‌شدند اما اکنون از جنگ و برادر کشی خسته‌اند و می‌خواهند دوشادوش نیروهای امنیتی کشور برای تامین امنیت در کشور مبارزه کنند. به باور آگاهان امور عدم حمایت دولت از افراد پیوسته به صلح و نبود زمینه‌های کاری منجر به دوباره پیوستن این افراد به گروه‌های مخالف مسلح دولت و فعالیت بر ضد دولت خواهد بود.