مقام‌های امنیتی بادغیس: اتباع کشورهای چچین، روس و پاکستانی با طالبان علیه دولت می‌جنگند
مقام‌های امنیتی بادغیس: اتباع کشورهای چچین، روس و پاکستانی با طالبان علیه دولت می‌جنگند

در جنگ بالامرغاب ولایت بادغیس اتباع کشورهای چچین، روس و پاکستانی در کنار طالبان علیه دولت می‌جنگند. منابع دولتی اطلاعات درستی را از جریان درگیری‌ها در بادغیس برای مردم و خبرنگاران ارایه نمی‌دهند. با اینکه وزارت دفاع ملی تائید کرده است که دوازده تن از نیروی امنیتی در جریان درگیری در ولسوالی بالامرغاب جان باختند […]

در جنگ بالامرغاب ولایت بادغیس اتباع کشورهای چچین، روس و پاکستانی در کنار طالبان علیه دولت می‌جنگند.

منابع دولتی اطلاعات درستی را از جریان درگیری‌ها در بادغیس برای مردم و خبرنگاران ارایه نمی‌دهند. با اینکه وزارت دفاع ملی تائید کرده است که دوازده تن از نیروی امنیتی در جریان درگیری در ولسوالی بالامرغاب جان باختند اما مقام‌های محلی در بادغیس آن را رد می‌کنند. مسوولان محلی با تایید افزایش حملات در ولسوالی بالامرغاب می‌گویند به نیروهای امنیتی هیچ اسیبی نرسیده است.

آنگونکه مقام‌های امنیتی می‌گویند طالبان در بالامرغاب و آبکمری تلفات سنگینی متقبل شدند.  محمد ابراهیم فضلی فرمانده لوای سوم ارتش می‌گوید در نتیجه ضربات کوبنده نیروهای امنیتی به شمول طالبان، افرادی از چیچینی‌ها، پاکستانی و حتی روسی که با این گروه همکاری داشتند از بین رفته‌اند.

از سه هفته بدین سو طالبان مسلح حملات شان را بالای پاسگاه‌های امنیتی و قرارگاه‌های ارتش در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس افزایش دادند. در این مدت ده‌ها تن از نیروهای امنیتی بر اساس گفته منابع امنیتی جان باختند و شماری هم زخمی شدند. به تازه‌گی نیروهای کماندو از طریق زمین و قوای هوایی مواضع طالبان را در ولسوالی بالامرغاب هدف قرار دادند. باشندگان قلعه نو مرکز ولایت بادغیس نیز به رسم اعتراض یک خیمه را مقابل دفتر کار والی این ولایت بر افراشتند و مدعی هستند که ضعف در اداره محلی باعث بروز فاجعه در بالامرغاب شده است.