اعتراض باشندگان ولسوالی شیندند هرات از افزایش حملات مسلحانه
اعتراض باشندگان ولسوالی شیندند هرات از افزایش حملات مسلحانه

باشندگان شیندند از افزایش نا امنی و قتل‌های مسلحانه در این ولسوالی بشدت ابراز نگرانی کرده و ادعا دارند،در جریان دو هفته اخیر دست کم سه تن در حملات مسلحانه کشته شده‌اند. باشندگان شیندند ادعا دارند،تلفات افراد غیر نظامی در این ولسوالی بیشتر از  مخالفان مسلح دولت و نظامیان کشور است،آنان ادعا می‌کنند در جریان […]

باشندگان شیندند از افزایش نا امنی و قتل‌های مسلحانه در این ولسوالی بشدت ابراز نگرانی کرده و ادعا دارند،در جریان دو هفته اخیر دست کم سه تن در حملات مسلحانه کشته شده‌اند.

باشندگان شیندند ادعا دارند،تلفات افراد غیر نظامی در این ولسوالی بیشتر از  مخالفان مسلح دولت و نظامیان کشور است،آنان ادعا می‌کنند در جریان دو هفته پسین دست کم سه فرد غیر نظامی در این ولسوالی با شلیک گلوله افراد تفنگدار کشته شده است.

با گذشت چند دقیقه از حضور معترضان در برابر ساختمان ولایت،سر انجام نمایندگان آنها با معاون والی هرات دیدار می‌کنند و معترضان جسد قربانی را از کف خیابان انتقال می‌دهند.مقام‌های محلی هرات تاکید می‌کنند،این رویداد باید بگونه همه جانبه بررسی شود تا علت آن مشخص شود.

معضل نا امنی در شیندند سال‌هاست که گریبان گیر مردم این ولسوالی و مقام‌های محلی هرات است،هرچند این ولسوالی به ۵ ولسوالی جدا گانه تقسیم شد،اما ظاهرا تقسیم شیندند در تامین امنیت آن تاثیر چندانی نداشته و نا امنی‌ها هنوز در این ولسوالی قربانی می‌گیرد.