انتقاد فعالان مدنی از توقف موتورسایکل‌ با دو سرنشین در هرات
انتقاد فعالان مدنی از توقف موتورسایکل‌ با دو سرنشین در هرات

فعالان مدنی و آگاهان امور در هرات توقف موتور سایکل با دو سرنشین از سوی پولیس را  خلاف قانون می‌دانند. افزایش حملات مردان مسلح بر نیروهای امنیتی و ترور در هرات باعث شد،فرماندهی پولیس بر رفت و آمد موتور سایکل‌ها محدودیت وضع کند.حالا با گذشت چهار روز  از منع رفت و آمد موتور سایکل‌های بیشتر […]

فعالان مدنی و آگاهان امور در هرات توقف موتور سایکل با دو سرنشین از سوی پولیس را  خلاف قانون می‌دانند.

افزایش حملات مردان مسلح بر نیروهای امنیتی و ترور در هرات باعث شد،فرماندهی پولیس بر رفت و آمد موتور سایکل‌ها محدودیت وضع کند.حالا با گذشت چهار روز  از منع رفت و آمد موتور سایکل‌های بیشتر از یک سر نشین،آگااهان امور آنرا خلاف قانون دانسته و باور دارند این اقدام نتیجه‌ای برای کاهش نا امنی نخواهد داشت.

باشندگان هرات نیز باور دارند،تصمیم فرماندهی پولیس و مسوولان ارشد امنیتی بخاطر محدود شدن رفت و آمد موتور سایکل‌ها،تصمیمی شتاب زده است و مقام‌های ارشد امنیتی بی آنکه به پیامدهای آن فکر کنند،،گشت و گزار موتور سایکل‌ها را محدود کرده‌اند.این افراد تاکید می‌کنند که آنها مطابق به قانون حق دارند دو سرنشین از یک موتر سایکل استفاده کند.

با همه این‌ها فرماندهی پولیس هرات تایید می‌کند که محدویت در تردد موتور سایکل‌ها همیشه‌گی نیست و امکان دارد در جریان روز های پیشرو این محدویت از میان برداشته شود،اما سخنگوی فرماندهی پولیس هرات تاکید میکند،گردآوری و منع رفت و آمد موتور سایکل‌های بیشتر از یک سر نشین در تامین امنیت اثر گذار است.

در حالی که پیش از این بیشتر جرایم جنایی،قتل ها و ترور ها و دزدی‌های مسلحانه در هرات با استفاده از موتور سایکل صورت گرفته،اما ظاهرا مقام‌های امنیتی تا کنون جز محدودیت بر گشت و گزار موتور سایکل‌ها در شهر،چاره دیگری برای در مان این درد نداشته‌اند.