انتقاد فعالین مدنی هرات به عملی نشدن وعده‌های والی این ولایت
انتقاد فعالین مدنی هرات به عملی نشدن وعده‌های والی این ولایت

والی هرات از زمان آغاز به کارش به وعده‌هایی که به هراتیان داده بود عمل نکرده است، فعالین جامعه مدنی هرات، معقتدند والی هرات به عوض حل چالش‌های مردم، همه روزه سرگرم دید و بازدید به اقشار مختلف است. بیش از دو ماه و نه روز از تقرر عبدالقیوم رحیمی به صفت والی هرات گذشت، […]

والی هرات از زمان آغاز به کارش به وعده‌هایی که به هراتیان داده بود عمل نکرده است، فعالین جامعه مدنی هرات، معقتدند والی هرات به عوض حل چالش‌های مردم، همه روزه سرگرم دید و بازدید به اقشار مختلف است.

بیش از دو ماه و نه روز از تقرر عبدالقیوم رحیمی به صفت والی هرات گذشت، در درازای این مدت ، والی هرات اکثرا اوقات اش را سرگرم دید و بازدید با اقشار مختلف این ولایت بوده است، فعالین جامعه مدنی می‌گویند، برخورد قاطع با تبهکاران و جلوگیری از دخالت کشور های همسایه به هرات از وعده‌های آقای رحیمی به هراتیان بود که تا کنون آن وعده‌ها به کرسی ننشسته است.

در این میان هرات نشینان از والی این ولایت، توقع دارند به عوض سردادن شعارهای بی عمل، فکری به وضعیت امنیتی و چالش‌های موجود این شهر نماید.

از جانبی دیگر فعالین سیاسی معتقدند، والی هرات تجربه کار در سمت‌های بلند دولتی را در کارنامه خویش ندارد، به باور جمال ناصر حبیبی مشاور ریاست اجراییه کشور، رییس جمهوری، به یک هدف خاص آقای رحیمی را به صفت والی هرات گماشته است.

اما، دفتر مطبوعاتی مقام ولایت هرات می‌گوید: به منظور شناخت بیشتر وضعیت هرات، آقای رحیمی همه روزه با طیف‌های مختلف این ولایت دیدار می‌کند، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات پا فشاری دارد، آقای رحیمی از زمان آغاز به کارش گام‌های موثری جهت برطرف ساختن چالش‌های مردم برداشته است.

با این همه، آگاهان باور دارند، وجود تمرکزگرایی در حکومت مرکزی سبب شده تا مسوولان محلی در برخی موارد نتوانند کاری از پیش ببرند.