توزیع بسته‌های کمکی به آسیب دیدگان سیلاب در هرات
توزیع بسته‌های کمکی به آسیب دیدگان سیلاب در هرات

برخی از تاجران خیر و فعالان مدنی در هرات با جمع آوری پوشاک و مواد غذایی، به آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر هرات و غرب کشور کمک کردند. به باور آنان، کمک به آسیب دیدگان می‌تواند از این طریق، فرهنگ سازی شده و افراد بیشتری در آن سهم بگیرند. بر اساس گزارش ریاست مبارزه با حوادث طبیعی، […]

برخی از تاجران خیر و فعالان مدنی در هرات با جمع آوری پوشاک و مواد غذایی، به آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر هرات و غرب کشور کمک کردند. به باور آنان، کمک به آسیب دیدگان می‌تواند از این طریق، فرهنگ سازی شده و افراد بیشتری در آن سهم بگیرند.

بر اساس گزارش ریاست مبارزه با حوادث طبیعی، تا کنون دستکم ۱۰۲۷ خانه‌ی مسکونی  در ولسوالی‌های غوریان، انجیل و برخی از نواحی شهر آسیب دیده است. عبدالحمید مبارز حمیدی رییس مبارزه با حوادث طبیعی در هرات می‌گوید قرار است این کمک‌ها به آسیب دیدگان سیلاب از طریق ریاست مبارزه با حوادث طبیعی توزیع شود.

در همین حال، محمد داوود هاشمی معاون والی هرات از کمک‌های مردمی استقبال کرده و تاکید می‌کند که مردم، باید نقش‌ بیشتری در کمک به سیلاب‌زده‌ها داشته باشند.

با تمام‌ این‌ها هنوز میزان دقیقی از خسارت‌های ناشی از سیلاب در هرات و ولایت‌های غربی کشور مشخص نیست. آنگونه که مسوولان می‌گویند، بررسی‌ها برای دریافت میزان خسارت جریان دارد.