شکست سنگین طالبان در غرب افغانستان
شکست سنگین طالبان در غرب افغانستان

حملات گروه طالبان به هدف سقوط پاسگاه‌های امنیتی در ولایت بادغیس با شکست مواجه شد. مسوولان امنیتی در غرب افغانستان از آغاز حملات هوایی نیروهای ارتش بالای مواضع طالبان در زون غرب کشور خبر می‌دهند. نورالله قادری فرمانده ارتش در غرب افغانستان می‌گوید در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های ‌بالامرغاب و جوند بادغیس […]

حملات گروه طالبان به هدف سقوط پاسگاه‌های امنیتی در ولایت بادغیس با شکست مواجه شد. مسوولان امنیتی در غرب افغانستان از آغاز حملات هوایی نیروهای ارتش بالای مواضع طالبان در زون غرب کشور خبر می‌دهند. نورالله قادری فرمانده ارتش در غرب افغانستان می‌گوید در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های ‌بالامرغاب و جوند بادغیس بیش از سی طالب مسلح کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

آنگونه که آمر مطبوعات لوای سوم  ارتش در بادغیس می‌گوید در این حملات، ملا طاهر چاکر یک تن از فرماندهان مشهور طالبان مسلح با چند تن از همراهانش کشته شده است. وضعیت بد امنیتی در برخی از نقاط بادغیس نگرانی جدی مسوولین در شورای ولایتی را نیز بر انگیخته است. اعضای این شورا میگوید نبود نیرو و تجهیزات کافی و بی توجهی مسوولان مرکزی از دیگر مشکلات جدی سد راه نیروهای امنیتی در این ولایت خوانده می‌شود.

مسوولان امنیتی با هشدار به مخالفین مسلح دولت از هر نوع آمادگی برای مقابله با مخالفین مسلح دولت در این ولایت خبر می‌دهند. این در حالیست در پی سقوط یک پاسگاه امنیتی ارتش در منطقه اکازی‌ها از مربوطات ولسوالی بالامرغاب بیش از ده تن از نیروهای ارتش جان باخته و شماری نیز زخم برداشتند.از مدتی به این سو گروه‌های  مخالف دولت حملات‌شان را بالای بخش‌هایی از ولسوالی‌های جوند و بالامرغاب شدت داده‌اند.