کشته و زخمی شدن بیش از چهل طالب مسلح در فراه
کشته و زخمی شدن بیش از چهل طالب مسلح در فراه

مسوولان امنیتی در فراه از پایان عملیات نظامی در ولسوالی پشترود و مرکز این ولایت خبر می‌دهند. حشمت الله احمدی سخنگوی لوای دوم پیاده ارتش می‌گوید، در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی ۱۴ طالب مسلح کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند. به گفته وی برخی از روستاهای مرکزی ولسوالی پشترود نیز از وجود مخالفین […]

مسوولان امنیتی در فراه از پایان عملیات نظامی در ولسوالی پشترود و مرکز این ولایت خبر می‌دهند. حشمت الله احمدی سخنگوی لوای دوم پیاده ارتش می‌گوید، در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی ۱۴ طالب مسلح کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند. به گفته وی برخی از روستاهای مرکزی ولسوالی پشترود نیز از وجود مخالفین مسلح دولت پاکسازی شده است.

همزمان یک کاروان نیروهای ارتش ملی در منطقه گنهکان در حومه شهر فراه با کمین مخالفین مسلح دولت روبرو شد، بگفته سخنگوی ارتش ملی در این درگیری هفت طالب مسلح کشته و چهار تن دیگر زخمی شدند.

سخنگوی لوای دوم پیاده در مورد تلفات نیروهای ارتش ملی چیزی نمی‌گوید. در همین حال معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید، هنگامی مخالفین مسلح دولت تضعیف خواهند شد که چشمه‌های بزرگ عایداتی طالبان مسلح در این ولایت خشکیده شود و ساحه حاکمیت دولت نیز گسترش یابد.

این در حالیست که طی چند شب اخیر مخالفین مسلح دولت بر پاسگاه‌های امنیتی فراه نیز حملات شانرا از سر گرفته‌اند. آنگونه که  مقامهای امنیتی طالبان با مقاومت نیروهای امنیتی روبرو شده و عقب نشینی کرده‌اند.