سقوط یک پاسگاه ارتش ملی و جان باختن بیش از ده سرباز ارتش در بادغیس
سقوط یک پاسگاه ارتش ملی و جان باختن بیش از ده سرباز ارتش در بادغیس

یک پاسگاه امنیتی ارتش در منطقه اکازی‌ها در مربوطات ولسوالی بالامرغاب بادغیس به دست طالبان سقوط کرد. عبدالله افضلی معاون شورای ولایتی ضمن تایید این خبر می‌گوید گزارش‌های به دست آمده از این رویداد نشان می‌دهد در نتیجه سقوط این پاسگاه بیش از ده تن از نیروهای ارتش جان باخته و شماری نیز زخم برداشتند. […]

یک پاسگاه امنیتی ارتش در منطقه اکازی‌ها در مربوطات ولسوالی بالامرغاب بادغیس به دست طالبان سقوط کرد. عبدالله افضلی معاون شورای ولایتی ضمن تایید این خبر می‌گوید گزارش‌های به دست آمده از این رویداد نشان می‌دهد در نتیجه سقوط این پاسگاه بیش از ده تن از نیروهای ارتش جان باخته و شماری نیز زخم برداشتند. به گفته وی دو تن از این سربازان نیز به اسارت طالبان در آمدند.

آنگونه که معاون این شورا می‌گوید نبود هماهنگی و بی توجهی حکومت مرکزی منجر به سقوط پاسگاه‌های امنیتی و تلفات نیروهای امنیتی در این ولایت شده است. او با انتقاد از حکومت وحدت ملی خواهان انجام حملات هوایی بالای مواضع طالبان به ویژه در ولسوالی بالامرغاب است.

بالامرغاب در بادغیس یکی از ولسوالی‌های ناامن در این ولایت است که هر از گاهی شاهد درگیری‌های خونین میان طالبان مسلح و نیروهای امنیتی است. این در حالیست که از چندی به این سو طالبان حملات‌شان را بالای بخش‌هایی از این ولایت شدت داده‌اند، روز گذشته نیز در پی حملات طالبان بالای پاسگاه امنیتی پولیس ملی در ولسوالی جوند این ولایت دو تن از نیروهای امنیتی جان باخته و چهار تن دیگر زخم برداشتند.