آغاز کمپاین جمع‌آوری سیمکارت‌های بدون مجوز در هرات
آغاز کمپاین جمع‌آوری سیمکارت‌های بدون مجوز در هرات

فروش سیمکارت‌های بدون مجوزدر هرات، همواره یکی از دغدغه‌های مسوولان امنیتی و شهروندان هرات در سال‌های پسین بوده است، اما اکنون ریاست مخابرات هرات با راه اندازی کمپاین گرد آوری سیم کارت‌های بدون اسناد تلاش دارد تا راه‌های ارتباطی تبهکاران و افراد سو استفاده گرد را مسدود نماید، به گفته عاشق الله علیزایی رییس مخابرات […]

فروش سیمکارت‌های بدون مجوزدر هرات، همواره یکی از دغدغه‌های مسوولان امنیتی و شهروندان هرات در سال‌های پسین بوده است، اما اکنون ریاست مخابرات هرات با راه اندازی کمپاین گرد آوری سیم کارت‌های بدون اسناد تلاش دارد تا راه‌های ارتباطی تبهکاران و افراد سو استفاده گرد را مسدود نماید، به گفته عاشق الله علیزایی رییس مخابرات هرات، فروشندگانی که بدون مجوز رسمی اقدام به فروش سیم کارت نماید، به نهادهای عدلی معرفی خواهند شد.

هم اکنون در برخی از فروشگاه‌های موبایل در هرات، برخی از فروشندگان به گونه غیر قانونی سیمکارت به فروش میرسانند، باشندگان این ولایت، راه اندازی کمپاین جمع آوری سیمکارت‌های بدون مجوز را گامی جهت پیش گیری از سو استفاده آدم ربایان و تبهکاران می‌دانند.

در برخی از ولسوالی‌های ولایت هرات طالبان بر خدمات شرکت‌های مخابراتی کنترول دارند، آگاهان سیاسی  معتقدند، این کمپاین باید پیش از این‌ها راه اندازی می‌گردید. به باور آنان مخالفان و تبهکاران اکثرا از سیم‌های بدون مجوز استفاده می‌کنند و اگر به گونه جدی سیم کارت‌های بدون مجوز از سطح شهر جمع آوری شود، راه‌های ارتباطی مخالفان دولت مسدود خواهد شد.

با این همه فعالین مدنی معتقدند، کمپاین‌هایی از این دست مقطعی و در گذشته برآیند مثبتی در پی نداشته است، اما باید منتظر نشست و دید تلاش‌های اداره مخابرات نتیجه‌ای در برخواهد داشت یا خیر؟