خسارت‌های سنگین ناشی از سیلاب‌ها در هرات
خسارت‌های سنگین ناشی از سیلاب‌ها در هرات

جاری شدن سیلاب‌ها در هرات خسارت‌های هنگفت مالی و تلفات جانی را به همراه داشته است. یک روز پس از سیلاب ویرانگر در هرات،تصویر بجای مانده از آن،تخریب و یرانی خانه‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی است.مردم در مناطق سیل زده همه دار و ندار شانرا از دست داده‌اند و اکنون سر پناهی برای گذراندن زندگی […]

جاری شدن سیلاب‌ها در هرات خسارت‌های هنگفت مالی و تلفات جانی را به همراه داشته است.

یک روز پس از سیلاب ویرانگر در هرات،تصویر بجای مانده از آن،تخریب و یرانی خانه‌های مسکونی و زمین‌های کشاورزی است.مردم در مناطق سیل زده همه دار و ندار شانرا از دست داده‌اند و اکنون سر پناهی برای گذراندن زندگی ندارند.

ریاست مبارزه با حوادث،ارتش،پولیس و هلال احمر در کنار هم با همکاری مردم روند امداد رسانی به اسیب دیدگان،بررسی خسارت‌های بجای مانده از سیلاب و توزیع کمک‌های فوری را آغاز کرده‌اند.

شورای ولایتی از مقام‌های حکومتی می‌خواهد،در کنار اینکه مقام‌های حکومتی و موسسات کمک رسان باید به آسیب دیدگان سیلاب اخیر امداد رسانی کنند.نیم نگاهی باید برای مدیریت سیلاب‌های احتمالی در روزهای پیشرو نیز باید داشته باشند.

 بر اساس بررسی‌های نخستین مقام‌های حکومتی در هرات،سیلاب خسارت‌های هنگفت مالی و تلفات جانی به همراه داشته و زمین‌های کشاورزی را نیز نا بود کرده،آخرین آمار ارایه شده از سوی مقام محلی هرات از جان باختن ۱۰ ده و زخمی شدن ۹ تن دیگر حکایت دارد.

آنچه مقام‌های محلی هرات بر ان تاکید دارند این است که پس از پایان روند بررسی‌های نخستین،کار امداد رسانی و توزیع کمک‌های فوری برای اسیب دیدگاه آغاز شده و پس از آن خسارت مالی و تلفات جانی سیلاب‌ها بگونه دقیق مشخص می‌شود.