انتقاد تند رییس شورای ولایتی هرات از روح الله ازهد رییس معارف در این ولایت
انتقاد تند رییس شورای ولایتی هرات از روح الله ازهد رییس معارف در این ولایت

شورای ولایتی هرات رییس معارف این ولایت را متهم به محافظه‌کاری و سهل انگاری  در پیگیری شکایت‌های مراجعین کرد. کامران علیزایی، رییس این شورا در جشن زنگ مکتب، هنگامی رییس معارف را متهم به محافظه کاری کرد که شمار زیادی از آموزگاران حاضر در سالن، صدای اعتراض شان را بلند کرده بودند. آقای علیزایی در […]

شورای ولایتی هرات رییس معارف این ولایت را متهم به محافظه‌کاری و سهل انگاری  در پیگیری شکایت‌های مراجعین کرد. کامران علیزایی، رییس این شورا در جشن زنگ مکتب، هنگامی رییس معارف را متهم به محافظه کاری کرد که شمار زیادی از آموزگاران حاضر در سالن، صدای اعتراض شان را بلند کرده بودند. آقای علیزایی در سخنانش گفت که به خواسته‌هایی که توقع می‌رفت رییس معارف هرات رسیدگی کند، رسیدگی  نکرده است. او با آنکه در مورد خواسته‌هایش چیزی نگفت اما در کنار یادآوری از فساد اخلاقی برخی مدیران مکاتب، اعلان نشدن بست‌های خالی در ریاست معارف را از دلایل ناکارایی رییس معارف اعلان کرد.

هنوز معلوم نیست که رییس شورای ولایتی با این انتقاد، دنبال چه چیزی بوده اما روح الله ازهد رییس معارف هرات در دفاع از خود می‌گوید که بست‌های خالی را خیلی وقت پیش به اعلان سپرده و حتی شماری از افراد در لیست ابتدایی وارد شده‌اند. رییس این اداره تاکید می‌کند که زمانگیر شدن طی مراحل قانونی اعلان بست‌ها سبب شده شکایت‌ها از این ناحیه افزایش یابد. به باور رییس معارف، به پرونده‌ی فساد مدیر مکتب مورد نظر آقای علیزایی رسیدگی شده است.

با آنکه لحن انتقاد رییس شورای ولایتی هرات از رییس معارف این ولایت تند به نظر می‌رسید اما عبدالقیوم رحیمی والی این ولایت انتقاد آقای علیزایی را طور دیگری تعبیر می‌کند.

با این حال، برخی از کارمندان سابقه‌دار و پیشین ریاست معارف هرات، از کارکرد رییس این اداره راضی بنظر نمی‌رسند. به باور آنان، در راس معارف هرات باید کسی قرار گیرد که از چندوچون کار با این اداره بگونه‌ی کامل آشنا باشد.

با این حال دیده شود که سرانجام کشمکش بین شورای ولایتی و ریاست معارف هرات به کجا خواهد انجامید و گره کور مشکل در کجاست