گشایش نمایشگاه “بهار بازار ” به هدف رشد صنایع دستی بانوان در هرات
گشایش نمایشگاه “بهار بازار ” به هدف رشد صنایع دستی بانوان در هرات

“بهار بازار”، نمایشگاهی به هدف رشد صنایع دستی بانوان در هرات نمایشگاه “بهاربازار” که در آن صنایع دستی بانوان در چارچوب پانزده غرفه به نمایشگاه گذشته شده در ولایت هرات گشایش یافت. ملالی فروتن مسوول برگزاری این نمایشگاه هدف از راه اندازی این نمایشگاه را رشد تولیدات داخلی عنوان می‌کنند. بانوان صنعت کار هرات از بی […]

“بهار بازار”، نمایشگاهی به هدف رشد صنایع دستی بانوان در هرات

نمایشگاه “بهاربازار” که در آن صنایع دستی بانوان در چارچوب پانزده غرفه به نمایشگاه گذشته شده در ولایت هرات گشایش یافت. ملالی فروتن مسوول برگزاری این نمایشگاه هدف از راه اندازی این نمایشگاه را رشد تولیدات داخلی عنوان می‌کنند.

بانوان صنعت کار هرات از بی توجهی دولت به صنایع دستی بانوان شکایت دارند، این صنعت کاران می‌گویند: دولت شعار حمایت از زنان را سر میدهد اما برای تقویت صنایع دستی آنان تا کنون گام عملی برنداشته است.

در همین حال بازدیدکنندگان این نمایشگاه از محصولات به نمایش گذاشته شده استقبال می‌کنند، به باور این اشتراک کنندگان، دولت به شکل نمادین از بانوان حمایت می‌کند.

در این نمایشگاه مسوولان محلی هرات حضور نیافته‌اند، مریم جامع الاحمدی مسوول اتاق تجارت و صنایع در غرب کشور می‌گوید: بانوان صنعت کار بدون پشیبانی دولت در هرات رشد قابل توجه‌ای داشته‌اند، اما بی توجهی دولت به این قشر سبب شده تا محصولات تولیدی آنان به خارج از کشور صادر نشود.

بر بنیاد آمارها بیش از ۲۴۰ بانوی صنعت کار در ولایت هرات سرگرم کار در بخش‌های مختلف هستند. مسوولان اتاق تجارت و صنایع می‌گویند: حضور بانوان در سکتور صنایع دستی روز به روز در حال افزایش است.