تاکید رییس جمهور غنی به آغاز کار ساخت بند بخش آباد فراه
تاکید رییس جمهور غنی به آغاز کار ساخت بند بخش آباد فراه

قرار است کار دیزاین بند بخش آباد فراه به ارزش بیش از چهار میلیون دالر در آینده نزدیک آغاز شود. رییس جمهور غنی در سفری به فراه شفاخانه ولایتی و میدان هوایی این ولایت را افتتاح کرد. محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور می‌گوید: کار نقشه و دیزاین بند بخش آباد فراهرود به هزینه حدود […]

قرار است کار دیزاین بند بخش آباد فراه به ارزش بیش از چهار میلیون دالر در آینده نزدیک آغاز شود.

رییس جمهور غنی در سفری به فراه شفاخانه ولایتی و میدان هوایی این ولایت را افتتاح کرد. محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور می‌گوید: کار نقشه و دیزاین بند بخش آباد فراهرود به هزینه حدود پنج میلیون افغانی و در آینده نزدیک کار ساخت آن آغاز خواهد شد.

رئیس جمهوری همچنان گفت قرار است برق وارداتی از ترکمنستان به فراه انتقال داده شود. او می‌گوید قرار داد استفاده از برق بادی و آفتابی با یک شرکت خصوصی به امضاء رسیده و در آینده نزدیک کار آن آغاز خواهد شد. رییس جمهور کشور بر تامین صلح در کشور نیز تاکید می‌کند. وی می‌گوید جهت آتش بس و صلح قابل قبول مردم افغانستان با طالبان مسلح به هرنوع قربانی حاضر است.

والی فراه از رییس جمهور خواست که ولایت فراه را از درجه دوم به ولایت درجه اول ارتقا دهد، خواستی که از سوی رییس جمهور پذیرفته شد.

رییس جمهور در این سفرش اش از فعال ساختن پنج رشته تحصیلی دیگر در دانشگاه دولتی فراه نیز وعده داد. او همچنان گفت که در آینده پروازهای مستقیم میدان هوایی فراه به کشورهای اروپایی برای صادرات میوه خشک نیز آغاز خواهد شد. بعد از انکه آقای غنی بر کرسی ریاست جمهوری تکیه می‌زند، این اولین سفرش به ولایت فراه است. از سوی هم شماری از فعالین مدنی این سفر رئیس جمهور غنی را کمپاین انتخاباتی عنوان می‌کنند و تاکید دارند که رئیس جمهور باید از پول بیت المال به نفع کمپاین‌های خود استفاده نکند.