کشته و زخمی شدن شش تن از نیروهای ارتش ملی در بادغیس
کشته و زخمی شدن شش تن از نیروهای ارتش ملی در بادغیس

در پی حمله طالبان بالای پاسگاه‌های امنیتی در بادغیس شش تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند. مسوولان محلی ضمن تایید این خبر می‌گوید شب گذشته گروهی از طالبان از چندین استقامت بالای پاسگاه‌های  امنیتی در منطقه اکازی‌ها و لودین‌ها حملات‌شان را انجام دادند که در پی آن یک تن از نیروهای ارتش ملی […]

در پی حمله طالبان بالای پاسگاه‌های امنیتی در بادغیس شش تن از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند. مسوولان محلی ضمن تایید این خبر می‌گوید شب گذشته گروهی از طالبان از چندین استقامت بالای پاسگاه‌های  امنیتی در منطقه اکازی‌ها و لودین‌ها حملات‌شان را انجام دادند که در پی آن یک تن از نیروهای ارتش ملی جان باخته و پنج تن دیگر زخمی شدند. جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس می‌گوید در این درگیری‌ها، به طالبان مسلح نیز تلفاتی وارد شده اما تا کنون جزییات دقیق آن در دست نیست.

آنگونه که این مسوولان می‌گویند در حال حاضر به استثنای ولسوالی بالامرغاب وضعیت در سایر این ولایت تحت کنترول  است. به گفته جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس شاهراه هرات_ بادغیس نیز به روی مسافرین باز است.

منطقه اکازی‌ها در فاصله پنج کلیومتری شمال غرب مرکز ولسوالی بالامرغاب موقعیت داشته که در دو هفته گذشته شاهد وقوع درگیری‌ها بین نیروهای امنیتی با طالبان مسلح بوده است. این در حالیست که طی روزهای اخیر بیش از ده طالب مسلح در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی در ولسوالی مقر این ولایت کشته و شماری نیز زخمی شدند.