تخریب هشت هزار خانه در پی جاری شدن سیلاب در فراه
تخریب هشت هزار خانه در پی جاری شدن سیلاب در فراه

حدود هفتاد درصد شهروندان فراه در نتیجه سیلاب‌های اخیر متضرر شده‌اند. فرد درجه اول ولایت فراه از رسیدن طوفان سیلاب‌ها به حدود هفتاد در صد منازل مسکونی شهر و ولسوالی‌های فراه خبر می‌دهد. محمد شعیب ثابت والی فراه می‌گوید، طبق سروی اولیه در نتیجه جاری شدن سیلاب‌های اخیر هفتاد در صد منازل مسکونی و زمین‌های […]

حدود هفتاد درصد شهروندان فراه در نتیجه سیلاب‌های اخیر متضرر شده‌اند.

فرد درجه اول ولایت فراه از رسیدن طوفان سیلاب‌ها به حدود هفتاد در صد منازل مسکونی شهر و ولسوالی‌های فراه خبر می‌دهد. محمد شعیب ثابت والی فراه می‌گوید، طبق سروی اولیه در نتیجه جاری شدن سیلاب‌های اخیر هفتاد در صد منازل مسکونی و زمین‌های زراعتی فراهیان متضرر شده‌اند، که بگفته وی هزاران منازل بگونه کامل ویران شده‌اند.

این سیلاب‌ها در کنار خسارات انگفت مالی، تلفات انسانی را نیز در پی داشته است. داکتر عبدالجبار شایق رییس صحت عامه فراه می‌گوید، تاکنون ۳۵ تن که در نتیجه سیلاب‌ها بویژه فروریختن منازل شان زخم برداشته به شفاخانه ولایتی و دیگر مراکز صحی انتقال داده، و همچنان اجساد سه کودک نیز از سوی نیروهای امنیتی دریافت شده‌اند.

شماری از باشندگان فراه که در جریان سیلاب‌ها خانه های مسکونی خود را از دست داده‌اند تاکید دارند که تاکنون کمکی به آنها نشده است و در فضای آزاد زندگی می‌کنند.

هر چند دولت محلی فراه برای بیش از هزار تن که بی سرپناه شده در ساختمان لیلیه درالمعملین فراه محل بود و باش و غذا میدهند، اما بگفته مسوولین مربوطه شماری سیلاب زده گان فراه به دها هزار تن می‌رسد، که حدود هشت هزار تن آنها بی سرپناه شده‌اند.