جان باختن یک زن و یک کودک در غور
جان باختن یک زن و یک کودک در غور

بارش باران و ریزش برف‌های اخیر در ولایت های غربی افغانستان خسارات جانی به ویژه هنگفت مالی را به باشندگان این ولایات به همراه داشته است. در کنار تخریب صدها خانه مسکونی و زمین‌های زراعتی صدها راس مواشی نیز تلف شدند. غور نیز از جمله ولایاتی است که در اکثر ولسوالی‌های آن تا  مرز ۶۰ […]

بارش باران و ریزش برف‌های اخیر در ولایت های غربی افغانستان خسارات جانی به ویژه هنگفت مالی را به باشندگان این ولایات به همراه داشته است. در کنار تخریب صدها خانه مسکونی و زمین‌های زراعتی صدها راس مواشی نیز تلف شدند. غور نیز از جمله ولایاتی است که در اکثر ولسوالی‌های آن تا  مرز ۶۰ سانتی متر برف باریده است. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می‌گوید در تازه ترین مورد در نتیجه برف باری‌ها و مسدود بودن راه‌ها  یک زن جوان در ولسوالی تیوره به دلیل نرسیدن به بیمارستان همراه با نوزادش جان باخته است.

مسدود بودن شاهراه‌های منتهی به این ولایت یکی دیگر از مشکلات جدی در غور خوانده می‌شود. براساس گزارش‌های اداره محلی این ولایت در پی برف باری‌های اخیر بیش از چهل راس مواشی تلف و نزدیک به ده خانه مسکونی تخریب شده است.

آنگونه که مسوولان محلی در این ولایت می‌گویند در کنار ناامنی‌ها و حضور گروه‌های مخالف مسلح دولت، در حال حاضر تمامی مسیرهای غور مسدود بوده و باشندگان ولسوالی‌های اطراف شهر فیروز کوه در وضعیت نابسامان اقتصادی و صحی به سر می‌برند. بر بنیاد گزارش‌های ریاست زراعت غور، از آغاز فصل بارندگی تا کنون در این ولایت پنج ملی متر باران و ۷۴ سانتی متر برف باریده است و انتظار می‌رود تا میزان این بارندگی‌ها نیز افزایش یابد.