طالبان مسلح دو تن از باشنده‌گان ولایت غور را به ظن عضویت در صفوف نیروهای امنیتی در مسیر شاهراه غور – هرات  به گروگان گرفتند.مسوولان محلی با تایید این خبر می‌گویند از مدتی به این سو طالبان شاهراه عمومی غور_ هرات را تحت کنترول داشته و به اخاذی ،گروگان گیری  و آزار و اذیت نیروهای امنیتی و کارمندان ادارات دولتی می‌پردازند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور  می‌گوید این افراد در مسیر شاهراه غور-هرات در ساحات منطقه دره تخت و دهن مرغه از سوی طالبان از موتر پایین و ربوده شدند. به گفته وی هم اکنون این افراد در روستای اوشان ولسوالی شهرک به سر می‌برند و تب و تلاش‌ها به منظور رهایی این افراد از نزد طالبان با پادرمیانی بزرگان محل جریان دارد.

افزایش ناامنی ها در مسیر شاهراه‌های عمومی این ولایت، نگرانی جدی مسوولان محلی در غور را در پی داشته است. آنگونه که سخنگوی والی غور می‌گوید، حضور طالبان در این مناطق راه‌های رفت و آمد بر روی نیروهای امنیتی و کارمندان دولتی را به مشکل رو به رو کرده است. به گفته وی عملیات‌های تصفیوی به دلیل برف باری‌های سنگین در این ولایت به کندی پیش می‌رود.

شاهراه غور – هرات  از چندین سال به اینسو از نا امن ترین شاهراه ‌های وصل کننده غور به ولایات دیگر می‌باشد که در طی سال‌های اخیر طالبان چندین بار مسافرین این مسیر را تیرباران و یا هم به گروگان گرفته‌اند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *