قطع دوزاده ساعته خدمات مخابراتی در ولسوالی‌های هرات به دلیل تهدید طالبان

بر بنیاد گزارش‌های اداره مخابرات هرات، خدمات مخابراتی به دستور مخالفان مسلح دولت از طرف شب در اکثر ولسوالی‌های هرات قطع می‌گردد. مسوولان مخابرات تاکید دارند، قطع خدمات مخابراتی باشندگان ولسوالی‌های هرات  را از طرف شب به دردسر انداخته است. عاشق‌الله علیزایی رییس مخابرات هرات می‌گوید با وجودیکه چندین بار از مسوولان محلی خواستار رسیدگی به این مشکل شده‌ایم، اما مسوولان محلی هرات تا کنون اقدامی برای رفع این چالش نکرده‌اند.

به گفته رییس مخابرات هرات، سطح تهدیدهای امنیتی در ولسوالی‌های، شیندند، ادرسکن، کشک کهنه و غوریان در برابر آنتن‌های مخابراتی به تناسب سایر ولسوالی‌ها بالاتر است، وی از مسوولان امنیتی می‌خواهد تا به منظور تداوم روند ارتباطات به این مشکل به گونه جدی رسیدگی کنند.

در این میان مسوولان محلی هرات می‌پذیرند که در امر مهار تهدیدهای امنیتی در برابر آنتن‌های شرکت‌های مخابراتی در ولسوالی‌ها این ولایت پیشرفت قابل قبولی نداشته‌اند، اما از تلاش‌ها به منظور تامین امنیت خدمات مخابراتی در ولسوالی‌های هرات سخن می‌زنند.

این در حالیست که به گفته مسوولان ریاست مخابرات هرات، از آغاز سال روان تاکنون چندین آنتن شرکت‌های مخابرات در ولسوالی‌های هرات از سوی طالبان به آتش کشیده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *