بارش شدید برف و باران روز سه شنبه، هرات را به حالت اضطرار در آورد. شاهراه‌های هرات-اسلام قلعه و هرات-تورغندی مسدود شد و نزدیک به 400 نفر در منطقه “لخشک” در مسیر شاهراه هرات-اسلام قلعه برای چندین ساعت گیر ماندند. همچنان اوضاع بد جوی سبب لغو پروازهای هرات-کابل و باالعکس شد. جیلانی فرهاد، سخنگوی دفتر والی هرات کمیته اضطرار در حال بررسی وضعیت پیش آمده است.

اوضاع جوی در ولسوالی‌های دور و نزدیک هرات هم خراب گزارش شد. از ولسوالی‌ گلران هرات خبر رسیده که تا مرز 50 سانتی متر، برف باریده است. همچنان در ولسوالی‌های اوبه، گذره، کرخ، زنده‌جان و شهرک تورغندی، ریزش برف و باران، سیلاب‌های زیادی راه انداخت. ابراهیم محمدی آمر هرات آمبولانس می‌گوید در این سیلاب ها تاکنون شش تن جان باختند و هفت تن دیگر زخمی شدند.

آمار ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات نشان می‌دهد که در یک شبانه روز گذشته، تا مرز 70 میلی‌متر بارندگی در هرات ثبت شده است. عبدالحمید مبارز حمیدی، رییس مبارزه با حوادث طبیعی هرات می‌گوید که برای رسیدگی به وضعیت آسیب‌ دیدگان، اداره‌های دولتی به حالت درجه یک در آمده و هفت تیم جهت امداد به مردم بسیج شده است.

پس از جاری شدن سیلاب فرمانده پولیس هرات به مناطق سیل زده رفت و بسیاری را از سیلاب نجات داد. همچنان گزارش‌ها از ولایت‌های فراه، غور، بادغیس و نیمروز در غرب کشور می‌رساند که سیلاب ناشی از بارش باران، خانه‌های زیادی را از بین برده و مواشی مردم را تلف کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *