پولیس هرات از کشف و ضبط سی و یک کیلو گرام مواد مخدر از مسیر بزرگراه هرات – اسلام قلعه خبر می‌دهد. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات می‌گویند: قاچاقبر قصد داشت تا این مقدار مواد را از مسیر بزرگراه هرات – اسلام قلعه به خارج از کشور انتقاد دهد که از سویی نیروهای امنیتی بازداشت گردید.

بر بنیاد آمارهای فرماندهی پولیس هرات طی چهل و پنج عملیات در جریان یک ماه اخیر، پولیس مبارزه با مواد مخدر، چهل شش کیلوگرام مواد مخدر مختلف النوع را از نزد خورده فروشان کشف و ضبط است. این مسوولان تاکید دارند، پنجاه و یک تن  به ظن فروش مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

با این حال باشندگان هرات هرچند از فعالیت‌های پولیس در راستای مبارزه با مواد مخدر استقبال می‌کنند، اما اقدام نیروهای امنیتی را به منظور از میان برداشتن گروه‌های مافیای مواد مخدر در این ولایت را بسنده نمی‌دانند. این باشندگان از نیروهای امنینی می‌خواهند تا با مافیای مواد مخدر و خورده فروشان برخورد جدی نمایند.

به باور کارشناسان، هرات به دلیل همرز بودن با کشورهای خارجی یکی از شهرهای جذاب برای قاچاقچیان مواد مخدر است و از همین رو فعالیت‌های قاچاقچیان در این ولایت نسبت به سایر ولایت بیشتر است.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *