انتقادها از بهر افزایش بهای گاز مایع در هرات
انتقادها از بهر افزایش بهای گاز مایع در هرات

در جریان روز های پسین بهای گاز مایع در بازار جهانی کاهش یافته است؛اما در بازار هرات گاز مایع کاهش نیافته و با بهای گذشته به فروش می‌رسد.شماری از باشندگان هرات می‌گویند؛به دلیل بیکاری و مشکلات اقتصادی آنان توانایی خرید گاز مایع با بهای بلند را ندارند. در این میان مسوولان ریاست مواد نفت و […]

در جریان روز های پسین بهای گاز مایع در بازار جهانی کاهش یافته است؛اما در بازار هرات گاز مایع کاهش نیافته و با بهای گذشته به فروش می‌رسد.شماری از باشندگان هرات می‌گویند؛به دلیل بیکاری و مشکلات اقتصادی آنان توانایی خرید گاز مایع با بهای بلند را ندارند.

در این میان مسوولان ریاست مواد نفت و گاز مایع هرات می‌گویند؛بازرگان‌های وارد کننده گاز مایع آنرا با قیمت نازل به فروش می‌رسانند اما پروچون فروشان،گاز را با بهای بلند در بازار بفروش می‌رسانند. آصف علیزایی رییس مواد نفت و گاز مایع هرات تاکید دارد؛هر کیلو گاز مایع از سوی بازرگان های وارد کننده با بهای ۳۸ افغانی به فروش می‌رسد.

با این همه پرچون فروشان گاز مایع در هرات می‌گویند؛هر کلیو گاز مایع را با بهای ۴۵ تا ۵۰ افغانی به فروش می‌رسانند،اما حکومت نظارت درستی بر فروش مواد سوخت ندارد و همین مسله سبب شده گاز با بهای گوناگون در بازار به فروش برسد.

خواستیم در این مورد دیدگاه اتحادیه وارد کنندگان گاز مایع و بازرگان‌های وارد کننده گاز را نیز با خود داشته باشیم،اما آنها حاضر نشدند در این مورد چیزی بگویند.