نگرانی باشندگان هرات از افزایش پول صرفیه برق
نگرانی باشندگان هرات از افزایش پول صرفیه برق

تبدیل میترهای برق از آنالوگ به دیجیتال در هرات، واکنش باشندگان این ولایت را برانگیخته است. باشندگان هرات از تبدیل میترهای برق از انالوگ به دیجیتال  شکایت دارند،  این باشندگان می‌گویند: ریاست برشنا به گونه در نظر داشتن وضعیت مالی مردم اقدام به تبدیل میترها نموده است. آنان می‌گویند: مصرف میترهای برق دیجیتال نسبت به […]

تبدیل میترهای برق از آنالوگ به دیجیتال در هرات، واکنش باشندگان این ولایت را برانگیخته است.

باشندگان هرات از تبدیل میترهای برق از انالوگ به دیجیتال  شکایت دارند،  این باشندگان می‌گویند: ریاست برشنا به گونه در نظر داشتن وضعیت مالی مردم اقدام به تبدیل میترها نموده است. آنان می‌گویند: مصرف میترهای برق دیجیتال نسبت به آنالوگ بیشتر است و شهروندان توانایی خریداری این میترها را ندارند.

با این حال ریاست هرات برشنا می‌گوید: میترهای آنالوگ فرسوده شده و به درستی کار نمی‌کند، به گفته بصیر احمد اخمدی مدیر لابراتوار ریاست هرات برشنا به دلیل عدم کارایی میترهای آنالوگ شرکت برشنا همه سال از ناحیه مالی متضرر شده و شهروندان باید از میترهای دیجیتال به منظور شفافیت بیشتر استفاده نمایند.

با این حال شواری ولایتی هرات از این اقدام ریاست برشنا انتقاد می‌کند، به گفته غلام حبیب هاشمی عضو شواری ولایتی هرات، شرکت برشنا مکلف است تا میترهای دیجیتال را خریداری و نصب کند چون شهروندان توانایی خریداری میترهای دیجیتال را ندارند.

افزایش پول صرفیه برق و مشکلات فنی موجود در میترهای باشندگان هرات در سال‌های پسین همواره مسایل بحث بر انگیزی بوده است. با این حال باشندگان هرات خواستار تداوم استفاده از میترهای آنالوگ هستند.