جان باختن ۱۲ پولیس ملی در پی سقوط یک قرارگاه امنیتی در فراه
جان باختن ۱۲ پولیس ملی در پی سقوط یک قرارگاه امنیتی در فراه

با خروج نیروهای خارجی از ولایت فراه مخالفین مسلح دولت بار دیگر توسط سلاح‌های پیشرفته حملات بزرگی را بر پاسگاه‌های امنیتی آغاز کرده‌اند. دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید، دوشنبه شب مخالفین مسلح دولت تولی امنیتی توت و چکاب ولسوالی بالابلوک ولایت فراه را سقوط داد، که در نتیجه ۱۲ تن از پولیس ملی […]

با خروج نیروهای خارجی از ولایت فراه مخالفین مسلح دولت بار دیگر توسط سلاح‌های پیشرفته حملات بزرگی را بر پاسگاه‌های امنیتی آغاز کرده‌اند. دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه می‌گوید، دوشنبه شب مخالفین مسلح دولت تولی امنیتی توت و چکاب ولسوالی بالابلوک ولایت فراه را سقوط داد، که در نتیجه ۱۲ تن از پولیس ملی جان باخته و شش تن دیگر مجروح شده‌اند. به گفته وی طالبان تمام تجهیزات جنگی این تولی امنیتی را نیز با خود برده‌اند.

محمد شعیب ثابت والی فراه نیز تلفات نیروهای پولیس را در سقوط تولی امنیتی توت و چکاب فراه می‌پذیرد، اما بگفته وی در این رویداد به طالبان مسلح نیز تلفات وارد شده‌اند. شاه محمود نعیمی معاون شورای ولایتی فراه می‌گوید اگر به فراه توجه نشود بار دیگر این ولایت مبدل به قتل‌گاه نیروهای دفاعی خواهد شد.

از سوی هم طالبان مسلح همزمان با خروج نیروهای خارجی از فراه حملات شانرا نیز آغاز کرده است. وکلای جدید مردم فراه در پارلمان کشور و شهروندان این ولایت بار دیگر نگران سقوط این ولایت هستند. این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که همزمان با خروج نیروهای حمایت قاطع از فراه طی دو شب اخیر مخالفین مسلح دولت با استفاده از سلاح‌های قوی و مدرن یک پاسگاه و یک تولی امنیتی  پولیس را در فراه سقوط می‌دهند.